20:27 2020 Liepos 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2174)

  Europos Komisija aktyviai investuoja į Europos ir pasaulio mokslo raidą, skirtą kovai su koronavirusu, ypač diagnostikos sistemas, vakcinas ir vaistus.

  VILNIUS, gegužės 20 — Sputnik. Vienas iš aštuoniolikos Europos Komisijos atrinktų mokslinių tyrimų projektų, skirtų finansinei paramai antikoronaviruso tyrimų srityje, sugebėjo pateisinti investuotus pinigus ir yra pasirengęs paleisti naują didelio tikslumo greitojo testavimo sistemą, leidžiančią nustatyti COVID-19 per pusvalandį, sakoma Europos Komisijos pranešime, praneša RIA Novosti.

  Tai yra bendras HG nCoV19 testo projektas, kuriame dalyvauja valstybinės ir privačios organizacijos iš Airijos, Italijos, JK ir Kinijos.

  "Malonu matyti, kad šie tyrėjai priėmė iššūkį, greitai sukūrė šią naują diagnostikos sistemą ir atsiliepė į mūsų skubios pagalbos prašymą. Labai svarbu greičiau ir tiksliau diagnozuoti koronavirusą, nes tai sumažins tolesnio išplitimo riziką", — cituojama Europos Komisijos inovacijų, mokslinių tyrimų, kultūros, švietimo ir jaunimo reikalų komisarė Marija Gabriel.

  Pranešama, kad naujoji diagnostikos sistema yra labai tiksli, mobili ir leidžia rezultatą gauti per 30 minučių. Didžiulio projekto Airijos įmonė "HiberGene" jau yra gavusi reikiamą leidimą tiekti testus Europos rinkai.

  Europos Komisija aktyviai investuoja į Europos ir pasaulio mokslo raidą, skirtą kovai su koronavirusu, ypač diagnostikos sistemas, vakcinas ir vaistus.

  Gegužės 4 dieną Europos Komisijos inicijuoto pasaulinio internetinio maratono metu, skirto pasaulinei kovai su COVID-19 paremti, buvo surinkta 7,4 milijardo eurų.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 4,7 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 317 tūkst. žmonių.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2174)

  Dar šia tema

  Lietuva pateko tarp Rytų Europos ekonomikų, kurioms prognozuojamas stiprus nuosmukis
  Veryga: jei nebūtų buvę išvengta viruso plitimo, Lietuvoje išaugtų bendras mirčių skaičius
  Tegai:
  Europos Komisija (EK), koronavirusas, ES

  Svarbiausios temos