20:20 2020 Liepos 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Anksčiau paaiškėjo, kad Kinijos užsienio reikalų ministerija JAV pavadino didžiausia "įsilaužėlių imperija" pasaulyje ir apkaltino didelio masto pasaulinio sekimo organizavimu internete

  VILNIUS, gegužės 20 — Sputnik. JAV valdžia paragino sąjungininkus visuose žemynuose atsisakyti Kinijos gamintojų "Huawei" ir "ZTE", JAV pripažintų "nepatikimais", įrangos perduodant informaciją per 5G tinklus, pranešė RIA Novosti.

  "Šiandien aš raginu visus mūsų sąjungininkus ir partnerius prisijungti prie mūsų ir reikalauti švarių 5G kanalų diplomatinėms institucijoms", — sakė Kitas Krečas (Keith Krach), JAV ekonomikos augimo, energetikos ir aplinkos vicesekretorius.

  Balandžio pabaigoje JAV valstybės sekretorius Maikas Pompėjas paskelbė, kad visa informacija apie 5G tinklus, kurią gauna ar siunčia JAV diplomatinės agentūros, dabar bus perduodama tik "švariais 5G kanalais" naudojant "patikimą" įrangą, kuri nepagaminta Kinijos "Huawei" ir "ZTE".

  Praėjusių metų gegužę JAV į juodąjį sąrašą įtraukė Kinijos kompaniją "Huawei". Vašingtonas kaltina "Huawei" bendradarbiaujant su Kinijos žvalgyba ir stebint klientus per 5G technologiją.

  Bendrovė savo ruožtu neigia kaltinimus ir tvirtina, kad dirba nepriklausomai.

  Anksčiau paaiškėjo, kad Kinijos užsienio reikalų ministerija JAV pavadino didžiausia "įsilaužėlių imperija" pasaulyje ir apkaltino didelio masto pasaulinio sekimo organizavimu internete.

  Dar šia tema

  Ekspertas: Trampas nori suversti Kinijai žvėriškos sveikatos apsaugos sistemos minusus
  Europos Sąjunga palaiko PSO pastangas kovoje su koronavirusu
  Tegai:
  kibernetinis saugumas, Kinija, JAV, Huawei

  Svarbiausios temos