13:17 2020 Gegužės 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0904
 • RUB77.9139
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (294)

  Vokietijos naftos ir dujų įmonės direktorius teigė, kad atliko galutinį mokėjimą ir taip įvykdė savo finansinius įsipareigojimus, susijusius su dujotiekiu

  VILNIUS, gegužės 21 — Sputnik. Vokietijos naftos ir dujų įmonė "Wintershall Dea" visiškai įvykdė įsipareigojimus finansuoti "Nord Stream-2" projektą, sakė generalinis direktorius Mario Mehrenas, praneša RIA Novosti.

  "Mes atlikome galutinį mokėjimą ir taip įvykdėme savo finansinius įsipareigojimus, susijusius su "Nord Stream-2", — per telefoninę konferenciją sakė "Wintershall Dea" direktorius.

  "Nord Stream-2" projektas apima dviejų dujotiekio vamzdynų, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, tiesimą. Jie bus nutiesti nuo Rusijos krantų iki Vokietijos per Baltijos jūrą. Statybą vykdo "Nord Stream 2 AG" su vieninteliu akcininku "Gazprom". Projekte taip pat dalyvavo Didžiosios Britanijos ir Olandijos "Royal Dutch Shell", Austrijos "OMV", Prancūzijos "Engie" bei Vokietijos "Uniper" ir "Wintershall".

  JAV aktyviai priešinasi projektui, reklamuodamos savo suskystintas gamtines dujas ES, taip pat Ukraina ir daugelis Europos šalių, įskaitant Lietuvą. Gruodį Vašingtonas patvirtino gynybos biudžetą, kuriame buvo numatytos sankcijos įmonėms, dalyvaujančioms "Nord Stream-2" statybose. Šveicarijos "Allseas" netrukus paskelbė stabdanti dujotiekio tiesimą.

  Rusija, Vokietija ir Austrija palaiko projektą ir laiko jį išskirtinai ekonominiu. Norvegija taip pat pasisakė už "Nord Stream-2" statybas.

  Nord Stream-2
  © Sputnik /
  "Nord Stream-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (294)

  Dar šia tema

  Ekspertas: lemiamas dramos aktas dėl "Nord Stream-2" dar priešakyje
  "Nord Stream-2 AG" nesutinka su Vokietijos reguliuotojo sprendimu
  Tegai:
  Nord Stream-2, Vokietija

  Svarbiausios temos