11:48 2020 Liepos 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1286
 • RUB80.4584
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Ataskaitoje pabrėžiama, kad "konkurencija neturėtų sukelti konfrontacijos ar konflikto", o JAV "skatina bendradarbiavimą" su Kinija ir "tikisi sąžiningos konkurencijos"

  VILNIUS, gegužės 21 — Sputnik. JAV pripažįsta ilgalaikę strateginę konkurenciją su Kinija, tačiau Vašingtonas yra atviras konstruktyviai sąveikai ir bendradarbiavimui su Pekinu, skelbiama ataskaitoje apie JAV strateginį požiūrį į Kinijos Liaudies Respubliką, praneša RIA Novosti.

  Huawei
  © Sputnik / Алехандро Мартинез Велез

  JAV prezidento administracija ataskaitą antradienį pristatė Kongreso nariams. Ji, kaip nurodyta, apibūdina JAV požiūrį į Kiniją kaip nacionalinio saugumo strategijos dalį.

  Remiantis dokumentu, JAV požiūris į bendradarbiavimą su Kinija apima dviejų tikslų įgyvendinimą. Pirma, padidinti Amerikos institucijų, aljansų ir partnerystės tvarumą, kad būtų galima įveikti KLR keliamus iššūkius, ir, antra, priversti Kiniją nutraukti arba sumažinti veiksmus, kurie kenkia gyvybiniams JAV interesams.

  Be to, ataskaitoje pabrėžiama, kad "konkurencija neturėtų sukelti konfrontacijos ar konflikto", o JAV "skatina bendradarbiavimą" su Kinija ir "tikisi sąžiningos konkurencijos".

  "JAV pripažįsta ilgalaikę strateginę dviejų sistemų konkurenciją... JAV vyriausybė toliau gins Amerikos interesus ir plės Amerikos įtaką. Tuo pačiu mes esame atviri konstruktyviam, į rezultatus orientuotam bendravimui ir bendradarbiavimui su Kinija ten, kur mūsų interesai sutampa", — teigiama dokumente.

  Dar šia tema

  "Jo neįmanoma aptikti": kokią grėsmę kelia Rusijai naujausi JAV povandeniniai laivai
  Kinija ragina atlikti pasaulinį reagavimo į pandemiją auditą
  Tegai:
  bendradarbiavimas, Kinija, JAV

  Svarbiausios temos