09:24 2020 Gegužės 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.0975
 • RUB77.7494
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1829)

  Ekspertas priminė, kaip svarbu laikytis higienos reikalavimų: plauti rankas, dėvėti kaukes ir laikytis socialinio atstumo

  VILNIUS, gegužės 21 — Sputnik. Infekcinių ligų specialistas Zhang Wenhongas primena apie įvairius etapus, kuriuos šalys šiuo metu išgyvena kovoje su koronaviruso infekcijos plitimu. Jo žodžius cituoja "Fenchuanvan".

  Pasak eksperto, daugelis šalių yra pusiaukelėje, o Kinija jau perėjo į galutinį etapą.

  Nepaisant visų priemonių, kurių buvo imtasi, žmonės, kurie yra infekcijos nešiotojai, vis tiek susitiks ir perneš virusą, sakė jis.

  Mokslininkas taip pat priminė apie besimptomius viruso nešiotojus, kuriuos sunku nustatyti be tyrimų. Tačiau šalies sveikatos sistemos, jo teigimu, turėtų būti pasirengusios tokiai raidai.

  Ekspertas priminė, kaip svarbu laikytis higienos reikalavimų: plauti rankas, dėvėti kaukes ir laikytis socialinio atstumo.

  Anksčiau PSO atstovė spaudai Melita Vujnovič teigė, kad koronaviruso pandemijos pavojus nepraėjo. Anot jos, galima ir antroji infekcijos banga.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 4,8 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 318 tūkst. žmonių.

  Remiantis Džonso Hopkinso universiteto skaičiavimais, koronavirusinės infekcijos atvejų skaičius pasaulyje viršijo penkis milijonus žmonių, mirė daugiau nei 328 tūkstančiai žmonių. JAV pagal aukų ir užsikrėtusiųjų skaičių yra pirmojoje vietoje.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1829)

  Dar šia tema

  Irano užsienio reikalų ministerija pakomentavo Trampo reikalavimus PSO
  PSO perspėja apie antrąją koronaviruso pandemijos bangą
  Tegai:
  Kinija, koronavirusas

  Svarbiausios temos