20:16 2020 Gegužės 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.0975
 • RUB77.7494
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1829)

  JAV prezidentas pranešė, kad jo administracija ištyrė nesėkmingą PSO atsaką į koronaviruso pandemiją

  VILNIUS, gegužės 21 — Sputnik. Vašingtonas įtaria PSO vadovą "neįprastai artimais ryšiais" su Pekinu dar prieš koronaviruso protrūkį, palaiko Australijos iniciatyvą ištirti koronaviruso kilmę, trečiadienį surengtoje spaudos konferencijoje sakė JAV valstybės sekretorius Maikas Pompėjas, praneša RIA Novosti.

  "Kiek žinau, daktaras Tedrosas (PSO direktorius Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas) turėjo neįprastai glaudžius ryšius su Pekinu dar iki prasidedant pandemijai", — nepateikdamas detalių sakė Pompėjas.

  Jis išreiškė paramą Australijos iniciatyvai atlikti nepriklausomą naujo tipo koronaviruso protrūkio priežasčių ir aplinkybių tyrimą.

  "Mes palaikome australus ir daugiau nei 100 šalių, kurios atsiliepė į JAV raginimą ištirti viruso kilmę, kad suprastume, kas suklydo, ir išgelbėtume gyvybes dabar ir ateityje", — sakė Pompėjas, pakartodamas kaltinimus Kinijos vadovybei.

  Pekinas ne kartą pareiškė, kad nuo pat pradžių laikėsi atviros ir atsakingos pozicijos skelbdama duomenis apie koronaviruso infekcijos epidemiją.

  Anksčiau JAV prezidentas Donaldas Trampas parašė PSO direktoriui Tedrosui Adhanomui Ghebreyesusui laišką, kuriame jis grasino nustosiąs finansuoti organizaciją ir persvarstysiąs JAV narystę, jei per mėnesį nebus įvykdytos reformos.

  JAV prezidentas pranešė, kad jo administracija ištyrė nesėkmingą PSO atsaką į koronaviruso pandemiją. Antradienį Pasaulio sveikatos asamblėja priėmė rezoliuciją dėl PSO veiklos tyrimo pandemijos metu.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 4,8 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 321 tūkst. žmonių.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1829)

  Dar šia tema

  Geriau amerikietiškas. JAV paragino pasaulį atsisakyti "nepatikimo" "Huawei"
  JAV paskelbė apie strateginę konkurenciją su Kinija
  Tegai:
  Kinija, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), JAV

  Svarbiausios temos