20:29 2020 Gegužės 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.0975
 • RUB77.7494
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1829)

  Pranešama, kad birželio mėnesį bus žinomi pirmojo Anglijoje atlikto klinikinių tyrimų etapo rezultatai

  VILNIUS, gegužės 21 — Sputnik. Jei tyrimai bus sėkmingi, britų farmacijos įmonė "AstraZeneca" tikisi rugsėjį pradėti masinę vakcinos nuo COVID-19 gamybą. Dabar vakcina yra kuriama kartu su Oksfordo universitetu, praneša RIA Novosti.

  "Bendrovė sudarė pirmąsias sutartis dėl mažiausiai 400 milijonų dozių tiekimo, ji jau suteikė galimybę pagaminti milijardą dozių ir pradės pirmuosius pristatymus 2020 metų rugsėjį", — teigiama bendrovės pranešime.

  "Norėtume padėkoti JAV ir Jungtinės Karalystės vyriausybėms už didelę paramą spartinant vakcinos kūrimo ir gamybos procesą. Mes padarysime viską, kas įmanoma, kad vakcina būtų greitai sukurta ir plačiai prieinama", — pranešime teigė "AstraZeneca" vadovas Paskalis Sorio (Pascal Soriot).

  ES vėliava
  © Sputnik / Алексей Витвицкий

  Bendrovė iš JAV vyriausybės gavo daugiau nei milijardą dolerių vakcinai sukurti.

  Pranešama, kad birželio mėnesį bus žinomi pirmojo Anglijoje atlikto klinikinių tyrimų etapo rezultatai. Jei pasiseks, jie tęsis ir kitose šalyse.

  Jei viskas vyks pagal planą, rugsėjį JK skiepytis galės 30 milijonų žmonių, tai yra šiek tiek mažiau nei pusė gyventojų.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 4,8 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 321 tūkst. žmonių.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1829)

  Dar šia tema

  Estijoje pradėjo testuoti skaitmeninius "imuniteto pasus" dėl COVID-19
  Kinija papasakojo, kaip apsisaugoti nuo antrosios koronaviruso bangos
  Tegai:
  vakcinacija, koronavirusas, JAV, Didžioji Britanija

  Svarbiausios temos