03:17 2020 Rugpjūčio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1771
 • RUB86.3013
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Diskusijos priežastis buvo administracijos tvirtinimai, kad Rusija ir Kinija tariamai išbandė mažos galios branduolinius ginklus

  VILNIUS, gegužės 23 — Sputnik. Prezidento administracija aptarė galimybę atlikti pirmąjį branduolinį bandymą nuo 1992 metų, praneša "Washington Post" cituojant šaltinius.

  Anot leidinio, šis klausimas buvo svarstomas praėjusį penktadienį vykusiame aukščiausiojo lygio valdininkų iš departamentų, susijusių su nacionaliniu saugumu, susitikime.

  Diskusijos priežastis buvo administracijos tvirtinimai, kad Rusija ir Kinija tariamai išbandė mažos galios branduolinius ginklus.

  Raudonoji Aikštė epidemijos metu
  © Sputnik / Владимир Астапкович

  Pažymima, kad susitikimas baigėsi nepriėmus jokio sprendimo šiuo klausimu. Du su diskusija susipažinę žmonės pastebėjo rimtus nesutarimus dėl šios idėjos.

  Tuo pačiu kitas šaltinis nurodė, kad galiausiai jie nusprendė imtis kitų priemonių "reaguodami į Rusijos ir Kinijos keliamas grėsmes ir vengdami bandymų atnaujinimo".

  Anot laikraščio šaltinio administracijoje, deryboms dėl branduolinių raketų ginklų kontrolės gali būti naudinga demonstracija Maskvai ir Pekinui, kad JAV gali atlikti "greitus bandymus".

  Anksčiau JAV paskelbė galvojančios apie branduolinių ginklų mažinimo sutarties (START-3) pratęsimą su Rusija, kurių galiojimas baigiasi 2021 metais, tačiau jos siūlo išplėsti jį į daugybę naujų ginklų, neįtrauktų į dabartinę START-3 sutartį ir taip pat siūlo įtraukti KLR. Kinija pareiškė, kad nėra suinteresuota tokiomis derybomis.

  Dar šia tema

  Ekspertas: Vakarų generolai suprato, kad NATO lėktuvams bus užvertas dangus virš Rusijos
  Lietuva — mažumų skriaudėja ar LGBT propagandos taikinys?
  Tegai:
  sutartis, Kinija, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos