22:54 2020 Liepos 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.1286
 • RUB79.4434
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2116)

  Anksčiau JAV prezidento patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Robertas O'Brajenas pareiškė, kad JAV pirmoji sukurs koronaviruso vakciną, tačiau neatmetė galimybės, kad Kinija gali bandyti pavogti COVID-19 vakciną iš JAV

  VILNIUS, gegužės 25 — Sputnik. Kinija mano, kad JAV teiginiai, jog KLR gali bandyti pavogti amerikiečių vakciną nuo COVID-19 nepagrįsti, pirmadienį pranešė Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovas Zhao Lijian, praneša RIA Novosti.

  Anksčiau JAV prezidento patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Robertas O'Brajenas pareiškė, kad JAV pirmoji sukurs koronaviruso vakciną, tačiau neatmetė galimybės, kad Kinija gali bandyti pavogti COVID-19 vakciną iš JAV.

  "JAV pareiškimai yra nepagrįsti. Kinija padarė didelę pažangą kurdama vakciną nuo COVID-19. Kodėl turėtume žiūrėti į JAV?" — teigė diplomatas.

  Anot jo, neatsižvelgiant į tai, kuri šalis pirma atliks vakcinos tyrimus ir pradės ją naudoti, tai bus reikšmingas indėlis į žmonijos kovą su pandemija.

  Departamento atstovas pabrėžė, kad vakcinos nuo COVID-19 tyrimai yra ne varžybos tarp JAV ir Kinijos, bet lenktynės tarp žmonijos ir viruso.

  "Kinija yra pasirengusi pasidalinti savo patirtimi tiriant ir plėtojant vakciną, stiprinant tarptautinį bendradarbiavimą šioje srityje", — sakė jis.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 5,2 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 337 tūkst. žmonių.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2116)

  Dar šia tema

  Šnipų manija. JAV įtaria, kad Kinija nori pavogti COVID-19 vakciną
  Dėl koronaviruso pandemijos Lietuvoje mažėja laisvų darbo vietų
  Tegai:
  koronavirusas, JAV, Kinija

  Svarbiausios temos