10:46 2020 Lapkričio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1865
 • RUB90.1119
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pirmasis "Bion-M" palydovas skrido 2013 metų balandžio–gegužės mėnesį su pelėmis, sraigėmis, vėžiagyviais, žuvimis ir įvairiais mikroorganizmais. Antrojo "Bion-M" pasirodymas su pelėmis numatytas 2023 metais

  VILNIUS, gegužės 25 — Sputnik. Tyrimai su gyvūnais kosmose yra būtini būsimiems pilotuojamiems tiesioginiams skrydžiams į kosmosą, interviu RIA Novosti sakė Rusijos mokslų akademijos Biomedicininių problemų instituto direktoriaus pavaduotojas Vladimiras Sičiovas.

  "Tęsti gyvūnų tyrimus kosmose yra tiesiog būtina. Reikalas tas, kad mes negalime iki galo ištirti kosminių skrydžių faktorių įtakos žmogui", — sakė jis.

  Mokslininkas paaiškino, kad asmuo, ilgesnį laiką būdamas kosmose, užsiima neigiamo nesvarumo poveikio prevencija — fiziniais pratimais, vartoja vaistus.

  "Ir tai tarsi retušuos galimus jo kūno pokyčius. Gyvūnai neturi jokios profilaktikos", — pridūrė jis.

  Be to, anot mokslininko, "kiekvienas žmogus yra labai savitas ir turi savo aiškias reakcijas į kokį nors poveikį, todėl vėl paveikslas išblunka konkretaus kosmonauto atžvilgiu".

  1973–1996 metais į kosmosą buvo paleista 11 "Bion" palydovų, kuriuose skrido 12 beždžionių. Pirmasis "Bion-M" palydovas skrido 2013 metų balandžio–gegužės mėnesį su pelėmis, sraigėmis, vėžiagyviais, žuvimis ir įvairiais mikroorganizmais. Antrojo "Bion-M" pasirodymas su pelėmis numatytas 2023 metais.

  Dar šia tema

  JAV privatizuoja Mėnulį: Donaldas Trampas kosmose kuria imperiją
  Trampas įsitikinęs, kad Amerikos išgelbėjimas slypi kosmose
  Tegai:
  kosmosas, gyvūnai, mokslininkas

  Svarbiausios temos