22:06 2020 Liepos 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.1286
 • RUB79.4434
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Gegužės pradžioje buvo pranešta, kad Trampo administracija rengia naujos tarptautinės sutarties dėl išteklių gavybos Mėnulyje projektą. Ketinta į jį įtraukti Kanadą, Japoniją, Europos Sąjungą ir JAE, o Rusija iš pradžių nebus tarp susitarimo šalių

  VILNIUS, gegužės 25 — Sputnik. "Roscosmos" neleis JAV privatizuoti Mėnulio, pirmadienį sakė Rusijos valstybinės korporacijos vadovas Dmitrijus Rogozinas, praneša RIA Novosti.

  Balandžio pradžioje Donaldas Trampas pasirašė dekretą, užtikrinantį amerikiečių teisę išgauti Mėnulio išteklius, ir įsakė šešiems mėnesiams aptarti susitarimus su kitomis šalimis dėl Mėnulio ir kitų kosminių kūnų. Tuomet "Roscosmos" šiuos planus palaikė agresyviais ir žalingais tarptautiniam bendradarbiavimui.

  "Bet kokiu atveju, mes neleisime niekam privatizuoti Mėnulio. Tai prieštarauja tarptautinei teisei", — sakė Rogozinas per radiją "Komsomolskaja pravda".

  Jis priminė, kad pirmąją Rusijos automatinę misiją buvo planuojama išsiųsti į Mėnulį 2021 metais. Rusija, tuo metu dar TSRS sudėtyje, aparatą į Mėnulį paskutinį kartą išsiuntė 1976 metais.

  Gegužės pradžioje "Reuters", cituodamas šaltinius, pranešė, kad Donaldo Trampo administracija rengia naujos tarptautinės sutarties dėl išteklių gavybos Mėnulyje projektą, ketinta į jį įtraukti Kanadą, Japoniją, Europos Sąjungą ir JAE, o Rusija iš pradžių nebus tarp susitarimo šalių.

  Rogozinas palygino šiuos planus su invazija į Iraką ir Afganistaną, kai JAV karinės operacijos vyko be JT ir tarptautinės bendruomenės sutikimo.

  NASA vėliau pakvietė "Roscosmos" prisijungti prie tarptautinių "Artemis Accords" susitarimų dėl Mėnulio tyrinėjimo.

  Dar šia tema

  Zacharova paaiškino Atviro dangaus sutarties problemą Amerikai
  KAM žiniasklaidą, rašančią apie COVID-19 Rusijoje, pavadino "dezinformacijos taikiniu"
  Kartu, bet atskirai: kaip pietaujama restoranuose COVID-19 pandemijos metu
  Tegai:
  Mėnulis, JAV, Rusija

  Svarbiausios temos