18:28 2020 Liepos 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1375
 • RUB80.8370
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2200)

  Po COVID-19 protrūkio Uhane praėjusių metų gruodžio pabaigoje žiniasklaidoje ir internete ne kartą pasirodė įvairių versijų, kad naujas virusas galėjo "pasklisti" iš Uhano virusologijos instituto laboratorijos

  VILNIUS, gegužės 25 — Sputnik. Žmonijai žinomi virusų tipai yra tik ledkalnio viršūnė, reikia tęsti tyrimus, kad būtų išvengta naujos infekcinės ligos protrūkio, sakė Shi Zhengli, viena iš vadovaujančių Uhano virusologijos instituto virusologių.

  Po COVID-19 protrūkio Uhane praėjusių metų gruodžio pabaigoje žiniasklaidoje ir internete ne kartą pasirodė įvairių versijų, kad naujas virusas galėjo "pasklisti" iš Uhano virusologijos instituto laboratorijos.

  Jau sausio mėnesį pats institutas paskelbė atvirą laišką, kuriame pavadino šias prielaidas melagingais gandais ir pabrėžė, kad instituto darbuotojų sąžinė "visiškai švari".

  "Jei norime apsaugoti žmoniją nuo naujos infekcinės ligos protrūkio, turime imtis šių nežinomų virusų tyrimų. Be to, turime turėti keletą vaistų ir kurti reagentus prevencijai ir kontrolei [epidemijos — Sputnik] ateityje", — sakė ji interviu "CGTN".

  Ji pridūrė, kad tęs savo darbą su nežinomais patogenais, nes gamtoje yra daugybė šikšnosparnių ir kitų gyvūnų rūšių, kurios gali būti daugelio virusų nešiotojos.

  "Mūsų aptikti virusai iš tikrųjų yra tik ledkalnio viršūnė... Šie virusai yra gamtoje, nepriklausomai nuo to, ar pripažįstate jūs tai, ar ne. Jei mes jų netyrinėsime, greičiausiai įvyks dar vienas protrūkis ir mes jų nesužinosime. Darbas, kuriuo mes šiuo metu užsiimame, yra tam, kad surastume virusus anksčiau nei jie suras mus", — pridūrė virusologė.

  2019 metų gruodžio 31 dieną Kinijos valdžios institucijos informavo Pasaulio sveikatos organizaciją apie nežinomos pneumonijos protrūkį centrinėje šalies dalyje esančiame Uhano mieste. Specialistai išsiaiškino, kad ligos sukėlėjas buvo naujas koronavirusas, vėliau liga oficialiai pavadinta COVID-19.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 5,4 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 345 tūkst. žmonių.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2200)

  Dar šia tema

  Jau nuo birželio. Prancūzija pradėjo naudoti greitąjį COVID-19 testą
  Kinija įvertino JAV pareiškimus dėl KLR noro pavogti vakciną nuo COVID-19
  JAV atidėjo G7 aukščiausiojo lygio susitikimą iki birželio pabaigos
  Tegai:
  tyrimas, koronavirusas, Kinija

  Svarbiausios temos