11:58 2020 Liepos 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Kliugė taip pat pasipiktino tuo, kaip šalį bandoma pateikti Vakaruose, jis sakosi esąs tikras, kad dėl to sunku užmegzti santykius su Maskva

  VILNIUS, gegužės 25 — Sputnik. Vokiečių režisierius ir rašytojas Aleksandras Kliugė interviu Berliner Zeitung paragino gerbti Rusiją ir kritikavo bandymus niekinti šalį.

  Kliugė neseniai išleido naują knygą "Container Russia". Anot jo, jo pažintis su Rusija prasidėjo nuo Musorgskio, Čaikovskio ir Šostakovičiaus muzikinių kūrinių. Be to, jis lankėsi šalyje.

  Kliugė mano, kad pažvelgus ​​į Rusiją galima daug sužinoti apie Vokietiją.

  "Mes negalime užkariauti Rusijos. Kad galėtumėte tai suprasti, jums reikės 1:1 mastelio žemėlapio. <...> Rusijoje jūs nieko nepasieksite laikydamiesi "medžiotojo" pozicijos, jei žiūrėsite iš viršaus į apačią kaip erelis. Nė vienas užkariautojas negrįžo iš ten su pasididžiavimu", — sakė rašytojas.

  Jo manymu, Rusija primena "skaičiaus minus vienas šaknį" — išgalvotą skaičių, kurio neįmanoma paaiškinti.

  "Tai skaičius, artimiausias jausmui ir sielai", — sakė rašytojas.

  Kremlius, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Кирилл Каллиников

  Jis taip pat pažymėjo, kad pažinojo daug rusų. Kliugė palygino juos su kitomis tautomis.

  "Prancūzai rengė įvairius pasirodymus, britai turėjo klubus, amerikiečiai turėjo automobilius, o rusai turėjo kino teatrus ir valstybinę operą. Tai pastebėjau vėliau, per "perestroiką", kai buvau Didžiajame teatre, kokie išsilavinę rusai", — pridūrė jis. 

  Kliugė taip pat pasipiktino tuo, kaip šalį bandoma pateikti Vakaruose. Jis sakosi esąs tikras, kad dėl to sunku užmegzti santykius su Maskva. Rašytojas ragino su Rusija elgtis pagarbiai.

  "Prūsijos karalius, o paskui imperatoriaus Vilhelmo II senelis Kaizeris Vilhelmas I sakė, kad į Rusija visada derėtų kreiptis "Jūs", — apibendrino jis.

  Tegai:
  Rusija, Vokietija

  Svarbiausios temos