02:32 2020 Liepos 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2182)

  Anot PSO skubios pagalbos štabo Afrikoje vadovo, apie 80 proc. viso įnašo į Afrikos sveikatos apsaugos biudžetą gaunamas iš valstybių-narių, 20 proc. — iš JAV

  VILNIUS, gegužės 26 — Sputnik. JAV atsisakymas finansuoti PSO smarkiai paveiks Afrikos šalių gebėjimą įveikti krizes, keliančias grėsmę visuomenės sveikatai, įskaitant koronaviruso pandemiją, RIA Novosti sakė PSO skubios pagalbos štabo Afrikoje vadovas Michelis Yao.

  "Dabar netinkamas metas atsiimti bet kokius įnašus. Tai reikalauja didelio solidarumo. Galbūt išsivysčiusioms šalims reikia mažiau PSO, tačiau mūsų žemynui PSO dalyvavimas iš tikrųjų yra būtinas ir toliau siekiant padėti šalims. Mes turime šalių, kuriose krizė užsitęsė", — sakė jis.

  Anot jo, apie 80 proc. viso įnašo į Afrikos sveikatos apsaugos biudžetą gaunamas iš valstybių-narių, o 20 proc. — iš JAV. Tai yra didžiausias vienos šalies indėlis. Pagalba teikiama įvairioms priemonėms, tokioms kaip programų sudarymas, ekspertų siuntimas, kad padėtų jas įgyvendinti, epideminės padėties stebėjimas ir reagavimas į sveikatos apsaugos sferos krizes.

  "Sumažinus šį indėlį, tai neabejotinai paveiks tokio pobūdžio priemonių poveikį. Mes tai pajusime [JAV indėlio trūkumą — Sputnik] todėl, kad jis yra labai svarbus", — pridūrė jis.

  Be to, sumažėjusi pagalba greičiausiai turės tiesioginį poveikį sveikatos apsaugos darbuotojams, kurie yra perorientuoti būtent kovai su COVID-19, tačiau kitais atvejais jie svarbūs kovojant su jau egzistuojančiomis grėsmėmis, tokiomis kaip maliarija, Ebola ir kitos užkrečiamos mirtinos ligos.

  Anksčiau JAV prezidentas Donaldas Trampas parašė PSO direktoriui Tedrosui Adhanomui Ghebreyesusui laišką, kuriame grasino nustosiąs finansuoti organizaciją ir persvarstysiąs JAV narystę, jei per mėnesį nebus įvykdytos reformos. JAV prezidentas pranešė, kad jo administracija ištyrė nesėkmingą PSO atsaką į koronaviruso pandemiją.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2182)

  Dar šia tema

  PSO perspėja apie antrąją koronaviruso pandemijos bangą
  JAV įtaria, kad PSO vadovas turi "glaudžių ryšių" su Kinija
  PSO pranešė apie rekordinį koronavirusinių infekcijų skaičių per parą
  Tegai:
  finansavimas, JAV, koronavirusas, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)

  Svarbiausios temos