21:14 2020 Liepos 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1342
 • RUB80.0425
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2164)

  Ji priminė, kad po koronaviruso žmonėms gali pablogėti atmintis, susilpnėti gebėjimas susikaupti, gali atsirasti galvos skausmai

  VILNIUS, gegužės 27 — Sputnik. Pasveikus nuo COVID-19 visų pirma būtina patikrinti plaučius, inkstus ir smegenis, pasakojo RIA Novosti biologijos mokslų daktarė JAV Anča Baranova.

  "Po COVID-19 reikia patikrinti tris pagrindines organizmo sistemas: plaučius, inkstus ir smegenis. Turite kreiptis į plaučių specialistą. Taip pat turite patikrinti inkstus. Jų būklę parodys bendra analizė — kraujo biochemija. Yra rodiklis, atspindintis, kaip inkstai funkcionuoja. Jei su jais viskas gerai, tada nereikia kreiptis į nefrologą, kitu atveju geriau eiti", — sakė ji.

  Anot biologės, jau yra įrodymų, kad COVID-19 veikia inkstus. Atliekant kraujo tyrimą reikia pažiūrėti į specifinį rodiklį — glomerulų filtracijos greitį.

  "Trečioji sistema — smegenys, centrinės ir periferinės nervų sistemos funkcionavimas. Kaip ne kartą buvo pastebėta, ištinka neuroinfekcija", — teigė biologė.

  Baranova priminė, kad po koronaviruso žmonėms gali pablogėti atmintis, susilpnėti gebėjimas susikaupti, gali atsirasti galvos skausmai.

  "Paprastai tokios problemos dažniausiai niekur neišnyksta, tačiau teoriškai su tuo reikia dirbti. Iš esmės neuropatologas gali padėti tai išspręsti", — teigė ji.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 5,4 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 343 tūkst. žmonių.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2164)

  Dar šia tema

  Kasiulevičius papasakojo apie sėkmingus tyrimus dėl vaistų nuo COVID-19
  Rusijoje įvardyta vakcinos nuo COVID-19 klinikinių tyrimų pradžios data
  Tegai:
  sveikata, koronavirusas

  Svarbiausios temos