15:50 2020 Liepos 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.1200
 • RUB79.6793
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Prieš kelias dienas Indija ir Kinija perėjo į Ladaką prie faktinės kontrolės linijos, atstojančios abiejų šalių sieną

  VILNIUS, gegužės 27 — Sputnik. JAV pasiūlė Indijos ir Kinijos valdžios institucijoms tarpininkauti sprendžiant jų teritorinį ginčą, sakė JAV prezidentas Donaldas Trampas.

  "Mes informavome Indiją ir Kiniją, kad JAV yra pasirengusios, nori ir gali veikti kaip tarpininkės ar arbitrės sprendžiant jų dabartinį teritorinį ginčą", — Trampas parašė Twitter.

  Prieš kelias dienas, po gegužės 5–6 dienomis kalnų ežero Pangong Co rajone įvykusių susidūrimų, Indija ir Kinija perdislokavo keletą padalinių į Ladaką, prie faktinės kontrolės linijos, kuri šiuo metu atstoja abiejų šalių sieną.

  Anot Indijos žiniasklaidos, kiekvienos partijos kontingento sutvirtinimas prasidėjo po to, kai Kinijos kariškiai pastatė keletą palapinių prie Galvano upės ir pradėjo statybų darbus.

  Tarp Kinijos ir Indijos kilo ilgalaikis teritorinis ginčas dėl kalnuotos vietovės nuosavybės šiaurės Kašmyre, taip pat dėl beveik 60 tūkstančių kvadratinių kilometrų šiaurės rytų Arunachal Pradešo valstijoje. Faktinė kontrolinė linija yra Ladako regione. 1962 metų rudenį šis ginčas peraugo į pasienio karą. 1993 ir 1996 metais Kinija ir Indija pasirašė taikos palaikymo susitarimus.

  Pati rimčiausia pastarųjų metų konfrontacija tarp šių šalių įvyko 2017 metų vasarą, kai darbininkai iš Kinijos pradėjo tiesti greitkelį per Doklamo plokščiakalnį — kalnuotą teritoriją ties Kinijos, Indijos ir Butano sienomis.

  Butano valdžia protestavo, tačiau Kinija to nepaisė. Po to Indija įsikišo į šį reikalą: jos kariuomenė perėjo valstybės sieną ir po trumpo susipriešinimo išvedė KLR kariuomenę iš šios teritorijos.

  Po kelis mėnesius vykusių konsultacijų Indijos ir Kinijos užsienio reikalų agentūros paskelbė pasiekusios susitarimą dėl pajėgų išvedimo iš Doklamo.

  Dar šia tema

  ES atstovas paragino subalansuoti ES ir Rusijos santykius
  Uhano mokslininkai ketina tęsti virusų tyrimus
  Tegai:
  Indija, Kinija, JAV, Donaldas Trampas

  Svarbiausios temos