05:39 2020 Liepos 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (326)

  Anksčiau JAV ambasadorius Vokietijoje Ričardas Grenelis sakė interviu Vokietijos laikraščiui "Handelsblatt", kad nepaisant rinkimų kampanijos, JAV Kongresas gali greitai priimti naujas sankcijas "Nord Stream-2"

  VILNIUS, gegužės 27 — Sputnik. Šiuo metu nėra tikslinga sukti sankcijų spiralę dėl "Nord Stream-2", yra ir kitų problemų, per trumpąją spaudos konferenciją Berlyne sakė Vokietijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Maria Adebar, praneša RIA Novosti.

  "Jei kalba eina apie konkrečią projekto pažangą, prasminga kreiptis į bendrovę. Kalbant apie sankcijas, man jau vakar buvo pasakyta, galiu pakartoti: mūsų požiūriu, dabar yra netinkamas laikas atsisakyti eskalacijos spiralės ir grasinti tolesnėmis sankcijomis, turime ir kitų problemų", — sakė ji.

  Anksčiau JAV ambasadorius Vokietijoje Ričardas Grenelis sakė interviu Vokietijos laikraščiui "Handelsblatt", kad nepaisant rinkimų kampanijos, JAV Kongresas gali greitai priimti naujas sankcijas "Nord Stream-2".

  Naujų sankcijų tikslas bus užkirsti kelią dujotiekio paleidimui. Ambasadorius nepatikslino, kaip tai bus įgyvendinta praktikoje, tačiau viena iš galimybių gali būti baudos įmonėms, kurios teikia dujotiekio techninę priežiūrą.

  Praėjusių metų pabaigoje JAV priėmė gynybos biudžetą 2020 metams, kuriame visų pirma numatytos sankcijos dujotiekiams "Nord Stream-2" ir "Turkish Stream". "Swiss Allseas", dirbę "Nord Stream-2", beveik iš karto paskelbė apie savo statybų sustabdymą, todėl Rusija šį projektą dirba savarankiškai.

  Vokietija sukritikavo sankcijas projektui, pažymėdama, kad "Nord Stream-2" vertina kaip ekonominį projektą ir atmeta ekstrateritorines sankcijas. Anksčiau Vokietijos ministrų kabineto pavaduotoja Ulrike Demmer teigė, kad vyriausybės pozicija dėl "Nord Stream-2" išlieka nepakitusi.

  "Nord Stream-2" projektas apima dviejų dujotiekio vamzdynų, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, tiesimą.

  Laivas Akademik Čerskij, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Михаил Голенков

  Jie bus nutiesti nuo Rusijos krantų iki Vokietijos per Baltijos jūrą. Statybą vykdo "Nord Stream 2 AG" su vieninteliu akcininku "Gazprom". Projekte taip pat dalyvavo Didžiosios Britanijos ir Olandijos "Royal Dutch Shell", Austrijos "OMV", Prancūzijos "Engie" bei Vokietijos "Uniper" ir "Wintershall".

  JAV aktyviai priešinasi projektui, reklamuodamos savo suskystintas gamtines dujas ES, taip pat Ukraina ir daugelis Europos šalių, įskaitant Lietuvą. 

  Rusija, Vokietija ir Austrija palaiko projektą ir laiko jį išskirtinai ekonominiu. Norvegija taip pat pasisakė už "Nord Stream-2" statybas.

  Nord Stream-2
  © Sputnik /
  "Nord Stream-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (326)

  Dar šia tema

  Vokietijos reguliatorius atleido "Nord Stream-2" nuo ES direktyvos
  Puškovas: Europos Sąjunga tapo Baltijos šalių ir Lenkijos įkaite
  Tegai:
  Nord Stream-2, JAV, Vokietija

  Svarbiausios temos