16:00 2020 Liepos 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB81.3769
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2139)

  Anot PSO Europos biuro direktoriaus Henso Kliugės, svarbiausia užduotimi išlieka atsakingas žmonių elgesys

  VILNIUS, gegužės 28 — Sputnik. Tolesnė COVID-19 pandemijos raida gerų orų laikotarpiu ir pašalinus apribojimus priklauso nuo atsakingo žmonių elgesio, būtina išmokti gyventi atsižvelgiant į dabartines viruso egzistavimo ir vakcinos nebuvimo realijas, ketvirtadienį vykusioje trumpojoje spaudos konferencijoje sakė PSO Europos biuro direktorius Hansas Kliugė (Hans Kluge), rašo RIA Novosti autorė Elizabeta Isakova.

  "Mums reikia dviejų dalykų — atsakingo valdymo ir atsakingų piliečių. Tai reiškia, kad vadovai turi bendrauti su žmonėmis ir suprasti žmones. O iš piliečių mes tikimės, kad jie įsiklausys į atsakingą vadovavimą. Tai reiškia, kad panaikinus ribojamąsias priemones mažai kas pasikeis. Vis dar nėra vaistų ir vakcinų nuo viruso", — sakė jis.

  Anot jo, svarbiausia užduotimi išlieka atsakingas žmonių elgesys.

  "Geri orai nulems pandemijos eigą. Bet kurioje vietoje, kur žmonės yra labai arti vienas kito ir dalijasi maistu bei gėrimais, yra puiki proga virusui plisti. Todėl reikia labai atidžiai įsiklausyti į nacionalinių valdžios institucijų rekomendacijas ir išmokti gyventi dabartinėmis realijomis, esant virusui, reikia laikytis fizinio atstumo, kosėjimo etiketo, higienos ir kitų dalykų", — pridūrė jis.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija.

  Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 5,5 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 351 tūkst. žmonių.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2139)

  Dar šia tema

  PSO pranešė apie rekordinį koronavirusinių infekcijų skaičių per parą
  PSO papasakojo apie JAV atsisakymo finansuoti organizaciją pasekmes
  Tegai:
  koronavirusas, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)

  Svarbiausios temos