20:22 2020 Liepos 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1375
 • RUB80.8370
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2200)

  Teigiama, kad programa žymiai padidins Europos Sąjungos norą ir galimybes efektyviai reaguoti į didžiausias grėsmes sveikatai sukuriant strategines medicinos prekių ir vaistų atsargas

  VILNIUS, gegužės 29 — Sputnik. Ketvirtadienį Europos Komisija pristatė naują ambicingą ES sveikatos priežiūros sistemos "EU4Health" programą, kuri prieš dieną buvo paskelbta koronaviruso krizės įveikimo mechanizmų pakete kitiems septyneriems metams, praneša RIA Novosti.

  Eurokomisarės sveikatos ir maisto saugos klausimais Stellos Kyriakidou teigimu, EK tikisi į programą investuoti apie 9,4 milijardo eurų.

  "Pagal programą "EU4Health" Komisija siūlo investuoti 9,4 milijardo eurų į sveikatos apsaugos sistemų stiprinimą", — spaudos konferencijoje Briuselyje sakė Europos Komisijos narė.

  Anot jos, programa žymiai padidins Europos Sąjungos norą ir galimybes efektyviai reaguoti į didžiausias grėsmes sveikatai sukuriant strategines medicinos prekių ir vaistų atsargas, sukuriant kvalifikuoto personalo, galinčio nedelsiant reaguoti į krizes, komandą ir teikiant paramą gydytojams ten, kur to ypač reikia.

  "Turi būti sustiprintos mūsų kolektyvinio reagavimo galimybės. Turime stiprinti grėsmių sveikatai stebėjimą, didinti valstybių narių sveikatos apsaugos sistemų atsparumą ir pasirengimą", — pabrėžė ji.

  EK išplatintame dokumente dėl "EU4Health" taip pat teigiama, kad finansavimas įvairioms šios ilgalaikės programos sritims nebus griežtai reguliuojamas: Europa spręs pagal situaciją, kuriai programos daliai reikia paramos šiame etape.

  Trečiadienį Europos Komisija pateikė savo pasiūlymus sukurti 750 milijardų eurų fondą, skirtą atkurti ES nuo dabartinės gilios krizės, kurią sukėlė kova su koronavirusu. Europos Komisija taip pat siūlo sudaryti 1,1 trilijono eurų sumos daugiametį Europos Sąjungos finansinį planą 2021–2027 metams, kuris yra didesnis nei dabartinis ES septynerių metų biudžetas, siekiantis 910–960 milijardų eurų.

  Šiuo metu ES jau veikia medicinos prietaisų ir įrangos konsolidavimo ir paskirstymo mechanizmas "RescEU", sukurtas šių metų kovo mėnesį koronaviruso epidemijos fone, siekiant paskirstyti medicinos prietaisus tarp visų ES narių.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2200)

  Dar šia tema

  Lietuvoje koronaviruso atvejų skaičius viršijo 1655
  Papasakota, kokios procedūros laukia keliaujančiųjų
  EK nori suteikti ES šalims dotacijas iš naujojo atkūrimo fondo
  Tegai:
  programa, sveikata, ES, Europos Komisija (EK)

  Svarbiausios temos