04:42 2020 Liepos 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2119)

  Zagrebas įvardijo Lietuvą tarp šalių su patenkinama epidemiologine situacija ir leido į ją keliauti

  VILNIUS, gegužės 29 — Sputnik. Kroatija atidarė savo sienas dešimties Europos Sąjungos šalių piliečiams, pranešė RIA Novosti.

  Į sąrašą įtraukta Čekija, Vengrija, Austrija, Estija, Latvija, Lietuva, Lenkija, Slovėnija, Vokietija ir Slovakija. Kroatijos vidaus reikalų ministerijoje teigiama, jog šių valstybių piliečiams nereikės įrodyti būtinybės kirsti Kroatijos sieną.

  Sprendimas buvo priimtas atsižvelgiant į patenkinamą šių šalių epidemiologinę situaciją.

  Norintiems atvykti į šalį yra atidaryta speciali elektroninė registracijos forma, kurią galima užpildyti iš anksto. Taip išvengsite eilės patikros punktuose.

  Lietuvoje karantinas galioja iki birželio 16 dienos. Tačiau šalies valdžia savo piliečiams leido laisvai judėti tarp Baltijos šalių. Jiems taip pat nebus taikomas dviejų savaičių saviizoliacijos reikalavimas grįžus į tėvynę.

  Be to, nuo birželio 1 dienos į Lietuvą galės skristi Europos ekonominės erdvės (EEB) šalių, taip pat iš Šveicarijos, Jungtinės Karalystės ir Šiaurės Airijos piliečiai. Taip pat į Lietuvą galima grįžti iš šalių, kuriose sergamumas per pastarąsias 14 kalendorinių dienų neviršijo 25 atvejų 100 tūkstančių žmonių.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 5,5 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 353 tūkst. žmonių.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2119)

  Dar šia tema

  Papasakota, kokios procedūros laukia keliaujančiųjų
  EK atstovas tikėtiną ES paramą laiko didžiausia Lietuvos istorijoje
  PSO papasakojo, nuo ko priklauso situacijos su koronavirusu vystymasis
  Tegai:
  karantinas, koronavirusas, siena, Lietuva, Kroatija

  Svarbiausios temos