04:51 2020 Liepos 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  JAV prezidentas neatmetė "Twitter" uždarymo galimybės, nes socialiniai tinklai perėmė žiniasklaidos ir leidėjų funkciją, o tai trukdo konservatoriams laisvai reikšti mintis

  VILNIUS, gegužės 29 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas pasirašė įsaką dėl socialinių tinklų sureguliavimo šalyje, praneša Baltieji rūmai.

  "Amerikos istorijoje nėra precedentų, kad toks mažas korporacijų skaičius kontroliuotų tokią didelę žmonių sąveikos sritį", — prieš įsako pasirašymą pasakė Trampas žurnalistams.

  JAV prezidentas pareiškė, kad socialinių tinklų sprendimai dėl žinučių tiesumo, jų pakeitimas ar blokavimas — tai iš esmės yra redakcinė politika, o socialiniai tinklai veikia kaip leidėjai.

  Specialus ženklelis prezidentui

  Anksčiau "Twitter" vieną iš Trampo pranešimų pažymėjo kaip turintį netiesos ir po juo įtaisė specialų ženklelį su nuoroda į straipsnį, kuriame sakoma, kaip būtent Trampas melavo.

  Reaguodamas į tai Trampas pagrasino įvesti sureguliavimą arba visiškai uždaryti socialinius tinklus, jei jie ir toliau slopins konservatorių balsus. Trampas kasdien skelbia daugybę įrašų Twitter paskyroje. Dažniausiai juos skelbia pats, jei nespėja — padiktuoja padėjėjui. JAV prezidentas turi oficialias paskyras Facebook ir Instagram.

  "Tokiomis akimirkomis Twitter nustoja būti neutralia viešąja platforma ir tampa redaktoriumi su tam tikru požiūriu. Manau, kad tą patį galima pasakyti ir apie kitus, jei pažiūrėtume į "Google", į "Facebook" ir, galbūt, kitus", — pridūrė Trampas.

  Trampas mano, kad socialiniai tinklai yra būdas tiesiogiai susisiekti su amerikiečiais be žiniasklaidos priemonių, daugelis iš kurių, jo manymu, skleidžia tik melagingas naujienas apie jo veiklą.

  JAV prezidentas Donaldas Trampas
  © Sputnik / Эва Мари Ускатеги

  Naujasis įsakas kol kas nepaskelbtas, remiantis išankstinėmis žiniomis, socialinių tinklų kontrolės funkcijos gali būti pavestos Federalinei prekybos komisijai.

  JAV prezidentas taip pat pareiškė, kad neatmeta "Twitter" darbo draudimo galimybės: Trampas ketina šia tema pasikonsultuoti su teisininkais.

  "Twitter" puola

  Savo ruožtu mikrotinklaraščių servisas "Twitter" Trampo įsaką dėl socialinių tinklų pavadino "reakciniu ir politiškai angažuotu".

  O šiek tiek vėliau ištrynė Trampo įrašą apie situaciją Mineapolyje apie "banditus, kurie niekina nužudyto afroamerikiečio atminimą" ir apie tai, kad valstybė "perims valdymą", apibūdinęs šią situaciją kaip "smurto išaukštinimą".

  Tegai:
  socialiniai tinklai, Donaldas Trampas, Twitter

  Svarbiausios temos