20:37 2020 Rugpjūčio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1765
 • RUB86.7275
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Anksčiau JAV prezidentas Donaldas Trampas paskelbė, kad ketina atidėti G7 aukščiausiojo lygio susitikimą iki rugsėjo ir pakviesti į jį keturias šalis — Rusiją, Indiją, Pietų Korėją ir Australiją

  VILNIUS, birželio 1 — Sputnik. Didžiosios Britanijos valdžia priešinasi Rusijos sugrąžinimui į G7 formatą, tačiau bet kuri aukščiausiojo lygio susitikimą organizuojanti šalis apsisprendžia, kas bus pakviestųjų sąraše, "Reuters" pranešama Didžiosios Britanijos ministro pirmininko Boriso Džonsono atstovo pareiškime.

  Anksčiau JAV prezidentas Donaldas Trampas paskelbė, kad ketina atidėti G7 aukščiausiojo lygio susitikimą iki rugsėjo ir pakviesti į jį keturias šalis — Rusiją, Indiją, Pietų Korėją ir Australiją.

  Vėliau Baltųjų rūmų strateginės komunikacijos direktorė Alyssa Farah teigė, kad išplėstinės šalių grupės viršūnių susitikime bus aptariama "Kinijos ateitis".

  Džonsono atstovas teigė, kad ministras pirmininkas tikisi išsamių JAV pasiūlymų. "Mes atsižvelgsime į tai, ką siūlo JAV. Pagal tradiciją šalis, pirmininkaujanti G7, kviečia kitus lyderius dalyvauti viršūnių susitikime", — sakė jis.

  Jis taip pat pažymėjo, kad Didžioji Britanija "iki šiol nemato pasikeitusio elgesio įrodymų, kurie galėtų pateisinti Rusijos sugrįžimą į G7".

  "Mes nepritariame jos, kaip grupės narės, sugrįžimui", — teigė Džonsono atstovas.

  Rusijos prezidento atstovas Dmitrijus Peskovas anksčiau teigė, kad Kremlius dar nežino JAV prezidento Donaldo Trampo idėjos pakviesti Rusijos Federaciją į G7 aukščiausiojo lygio susitikimą detalių: neaišku, ar tai yra oficiali iniciatyva.

  G8 formatas egzistuoja nuo 1998 metų. 2014 metais šis formatas buvo sumažintas iki G7, kai, po įvykių Kryme klubo nariai nusprendė nevykti į numatytą viršūnių susitikimą Sočyje, o susirinko be Rusijos Briuselyje.

  Vakarų šalys apkaltino Rusijos Federaciją kišimusi į Ukrainos reikalus ir įvedė sankcijas. Maskva kelis kartus paneigė visus kaltinimus ir pareiškė, kad kalbėti su ja sankcijų kalba neveiksminga. Pastaruoju metu Vakaruose vis garsiau kalbama apie būtinybę panaikinti sankcijas Rusijos Federacijai.

  Dar šia tema

  JAV atidėjo G7 aukščiausiojo lygio susitikimą iki birželio pabaigos
  Trampas pareiškė, kad atidės G7 iki rugsėjo ir pakvies Rusiją
  Tegai:
  JAV, G7, Rusija, Didžioji Britanija

  Svarbiausios temos