21:22 2020 Liepos 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.1286
 • RUB79.4434
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Tarp užpultų žurnalistų, kurie nukentėjo protestų metu, yra RIA Novosti korespondentas Michailas Turgijevas

  VILNIUS, birželio 1 — Sputnik. ESBO atstovas žiniasklaidos laisvės klausimais Harlemas Deziras pirmadienį paragino JAV valdžios institucijas užtikrinti saugų žurnalistų, pateikiančių tiesioginę informaciją apie protestus, darbą. Protestų metu buvo sužeistas RIA Novosti korespondentas Michailas Turgijevas, praneša RIA Novosti.

  "Aš esu labai susirūpinęs dėl policijos ir demonstrantų įvykdytų incidentų ir išpuolių prieš žurnalistus, pateikiančių informaciją apie pastarųjų dienų JAV protestus. Daug tokių incidentų buvo policijos areštai ir jėgos panaudojimas, įskaitant gumines kulkas, pipirines dujas, ašarines dujas. Aš raginu valdžios institucijas užtikrinti, kad žurnalistai galėtų saugiai dirbti savo darbą. Visada reikia išlaikyti laisvos spaudos vaidmenį, o žurnalistai turėtų turėti galimybę laisvai perduoti informaciją, nebijodami smurto, sulaikymų ar bauginimų", — teigė jis.

  Tarp užpultų žurnalistų, kurie nukentėjo protestų metu, yra RIA Novosti korespondentas Michailas Turgijevas.

  Turgijevas, kuris nušvietė protestų eigą Mineapolyje, buvo užpultas policijos — jie purškė ašarines dujas jam į veidą po to, kai jis pateikė žurnalistinį asmens tapatybės dokumentą ir prisistatė kaip spaudos darbuotojas. Panašiai policija elgėsi su netoliese esančia Amerikos televizijos stoties "VICE" grupe.

  Dar šia tema

  Trampo žvaigždė užgeso — vandalizmo aktas Šlovės alėjoje
  CNN: per riaušes JAV beveik keturi tūkstančiai žmonių sulaikyti
  Tegai:
  žurnalistai, JAV, ESBO

  Svarbiausios temos