19:35 2020 Liepos 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1414
 • RUB81.1888
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pelosi ir Šumeris paragino Trampą, teisėsaugą ir visus atsakingus asmenis "gerbti amerikiečių orumą ir teises"

  VILNIUS, birželio 2 — Sputnik. Kongreso demokratai — Atstovų rūmų pirmininkė Nensi Pelosi ir Senato mažumos lyderis Čakas Šumeris — sako, kad JAV prezidento Donaldo Trampo veiksmai per protestus yra "bailūs, neveiksmingi ir pavojingi", praneša RIA Novosti.

  Apsaugos ir žurnalistų lydimas Trampas pirmadienį nuvyko į Lafajetės aikštę, Baltųjų rūmų rožių sode pasakęs kalbą apie riaušes, kilusias po afroamerikiečio George'o Floyd'o mirties Mineapolyje. Lafajetės aikštėje protestuotojai renkasi kiekvieną dieną nuo penktadienio. Maždaug valandą prieš Trampo išėjimą į aikštę policija iš ten išstūmė protestuotojus, pasitelkę ašarines dujas.

  "Šiuo sunkiu metu mūsų šaliai reikalinga reali lyderystė. Prezidento nuolatiniai ginčai, netolerancija ir smurtas yra bailūs, neveiksmingi ir pavojingi veiksmai", — sakoma bendrame Pelosi ir Šumerio pranešime.

  Demokratų lyderiai pasmerkė ašarinių dujų naudojimą prieš taikius protestuotojus.

  "Tuo metu, kai mūsų šalis reikalauja susivienijimo, prezidentas ją sudrasko. Ašarinių dujų panaudojimas prieš taikius protestuotojus be provokacijų, kad prezidentas galėtų tiesiog pozuoti nuotraukoms priešais bažnyčią, nuvertina viską, ko mus moko tikėjimas", — teigiama pranešime.

  Pelosi ir Šumeris paragino Trampą, teisėsaugą ir visus atsakingus asmenis "gerbti amerikiečių orumą ir teises".

  Anksčiau socialiniuose tinkluose pasirodė vaizdo įrašai, kuriuose rodomas Mineapolio gyventojo George'o Floyd'o sulaikymas.

  Vaizdo įraše matyti, kad ant žemės gulintis Floyd'as jau buvo surakintas antrankiais ir vienas iš jį laikančių policininkų prispaudė jam kelį prie kaklo. Floyd'as kelis kartus pakartojo, kad negali kvėpuoti, ir tada nutilo. Policijos duomenimis, Floyd'as buvo rastas automobilyje apsvaigęs. Buvo nuspręsta jį sulaikyti, jis pasipriešino.

  Kai ši informacija plačiai pasklido, miesto policija paskelbė keturių teisėsaugos pareigūnų, dalyvavusių sulaikyme, atleidimą.

  Dar šia tema

  JK priešinasi Rusijos sugrąžinimui į G7 formatą
  Trampas paskelbė apie "didžiausio ginklo" JAV atsiradimą
  Tegai:
  protestai, Donaldas Trampas, JAV

  Svarbiausios temos