19:23 2020 Liepos 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Anksčiau pranešta, kad mirusiojo George'o Floyd'o šeima nėra patenkinta preliminariais skrodimo, kurį atliko Minesotos Henepino apygardos teismo ekspertai, rezultatais

  VILNIUS, birželio 2 — Sputnik. Mineapolyje mirusio afroamerikiečio George'o Floyd'o mirtis dėl policijos kaltės sukėlė neramumus JAV, jo šeimos prašymu atlikta nepriklausoma autopsija parodė, kad jis mirė dėl uždusimo, sakė Floyd'o šeimos advokatas Benjamin'as Crump'as, praneša RIA Novosti.

  "Pasaulyje garsūs teismo medicinos ekspertai Michael'as Baden'as ir Allecia Wilson nustatė, kad Floyd'o mirtis buvo žmogžudystė, kurią sukėlė uždusimas suspaudus kaklą ir nugarą. Dėl to nutrūko kraujo tekėjimas į smegenis", — pranešime Twitter sakė advokatas.

  Spaudimas dešinėje Floyd'o miego arterijos pusėje trukdė kraujui patekti į smegenis, o nugaros suspaudimas trukdė jam kvėpuoti. Nepriklausomų teismo medicinos ekspertų teigimu, "sunkumas ant nugaros, antrankiai ir padėtis" buvo susiję veiksniai, trukdantys diafragmos funkcijai. Pranešama, kad Floyd'as mirė įvykio vietoje.

  "Tai, ką mes nustatėme, atitinka tai, ką žmonės matė. Jokios kitos sveikatos problemos prie mirties neprisidėjo", — teiginyje cituojami medicinos eksperto Baden'o žodžiai.

  "Floyd'o mirtis buvo pareigūnų nužudymas, kurie iš jo tyčiojosi, laikydami jį prispaudę prie žemės daugiau nei aštuonias minutes", — sakė Crump'as.

  Jo manymu, pateikta informacija patvirtina ketinimą ir yra pagrindas kaltinti pareigūną Derek'ą Chauvin'ą dėl pirmo laipsnio nužudymo.

  Anksčiau buvo pranešta, kad mirusiojo George'o Floyd'o šeima nėra patenkinta preliminariais skrodimo, kurį atliko Minesotos Henepino apygardos teismo ekspertai, rezultatais.

  Preliminarūs rezultatai parodė, kad Floyd'o mirties priežastis nebuvo uždusimas, nors jo kaklas buvo užspaustas mažiausiai aštuonias minutes, o arešto, sveikatos problemų ir, tikriausiai, svaigalų kiekio organizme derinys.

  Anksčiau socialiniuose tinkluose pasirodė vaizdo įrašai, kuriuose rodomas Mineapolio gyventojo George'o Floyd'o sulaikymas.

  Vaizdo įraše matyti, kad ant žemės gulintis Floyd'as jau buvo surakintas antrankiais ir vienas iš jį laikančių policininkų prispaudė jam kelį prie kaklo. Floyd'as kelis kartus pakartojo, kad negali kvėpuoti, ir tada nutilo. Policijos duomenimis, Floyd'as buvo rastas automobilyje apsvaigęs. Buvo nuspręsta jį sulaikyti, jis pasipriešino.

  Kai ši informacija plačiai pasklido, miesto policija paskelbė keturių teisėsaugos pareigūnų, dalyvavusių sulaikyme, atleidimą.

  Dar šia tema

  Rusija žodžius apie šalies poveikį JAV protestams pavadino melu
  ESBO paragino JAV valdžios institucijas užtikrinti žurnalistų saugumą
  Kinijos URM JAV įtarimus dėl įtakos protestams vadina nepagrįstais
  Tegai:
  protestai, mirtis, JAV

  Svarbiausios temos