16:21 2020 Liepos 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1286
 • RUB80.4584
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Anksčiau socialiniuose tinkluose pasirodė vaizdo įrašai, kuriuose rodomas Mineapolio gyventojo George'o Floyd'o sulaikymas

  VILNIUS, birželio 2 — Sputnik. Kremlius nemano, kad policijos piktnaudžiavimas valdžia yra aktualus Rusijoje, antradienį žurnalistams sakė Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas, praneša RIA Novosti.

  "Aš nesutinku su jumis, kad klausimai, kurie dabar yra Jungtinių Amerikos Valstijų viešojo gyvenimo priešakyje, yra susiję su mūsų darbotvarke. Mes turime savo darbotvarkę, ir, ačiū Dievui, tai, kas vyksta Amerikoje, čia nevyksta. Policijos piktnaudžiavimas valdžia yra tema, kurią griežtai reglamentuoja galiojantys įstatymai ir tarnybos nuostatai. Bet aš negaliu sutikti su jumis, kad ši tema dabar tokia aktuali mūsų šalyje, ačiū Dievui, ne. Mes čia nematome jokių paralelių", — tarė Peskovas.

  Kalbėdamas apie Jekaterinburge įvykusį incidentą, kai jaunas vyras, įtariamas tapetų vogimu iš parduotuvės, priešinosi saugumo pajėgoms ir žuvo, Peskovas pažymėjo, kad nežino įvykio detalių.

  "Deja, mes neturime informacijos apie šį įvykį Jekaterinburge. Mes tiksliai nežinome, kas ten įvyko, ir jei nežinome, kaip tuomet tai aptarti ar pakomentuoti?" — sakė jis.

  Anksčiau vietinis leidinys "e1.ru" pranešė, kad pirmadienį saugumo pajėgos šturmavo butą Jekaterinburge, kuriame buvo užsidaręs jaunas vyras, įtariamas tapetų vogimu iš parduotuvės. Buvo pažymėta, kad užpuolimo metu jis priešinosi SOBR kovotojams ir žuvo, rankose tariamai laikė daiktą, panašų į ginklą. Teisėsaugos institucijos nekomentavo to, kas įvyko. Už šią istoriją Sverdlovsko srities žmogaus teisių komisarė Tatjana Merzliakova kreipėsi į Tyrimų komitetą.

  Anksčiau socialiniuose tinkluose pasirodė vaizdo įrašai, kuriuose rodomas Mineapolio gyventojo George'o Floyd'o sulaikymas.

  Vaizdo įraše matyti, kad ant žemės gulintis Floyd'as jau buvo surakintas antrankiais ir vienas iš jį laikančių policininkų prispaudė jam kelį prie kaklo. Floyd'as kelis kartus pakartojo, kad negali kvėpuoti, ir tada nutilo. Policijos duomenimis, Floyd'as buvo rastas automobilyje apsvaigęs. Buvo nuspręsta jį sulaikyti, jis pasipriešino.

  Kai ši informacija plačiai pasklido, miesto policija paskelbė keturių teisėsaugos pareigūnų, dalyvavusių sulaikyme, atleidimą.

  Dar šia tema

  Kinijos URM JAV įtarimus dėl įtakos protestams vadina nepagrįstais
  JAV demokratai Trampo veiksmus protesto metu pavadino bailiais
  Tegai:
  protestai, JAV, Rusija

  Svarbiausios temos