16:45 2020 Liepos 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1286
 • RUB80.4584
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (331)

  Jis pabrėžė, kad nepaisant koronaviruso sukeltos krizės, paveikusios visą pasaulį, tradiciniai draugiški Rusijos ir Austrijos santykiai ir toliau vystosi

  VILNIUS, birželio 2 — Sputnik. "Nord Stream-2" projektas tebėra Rusijos ir Austrijos dialogo, kurį remia abi pusės, centre, antradienį sakė Rusijos ambasadorius Austrijoje Dmitrijus Liubinskis, praneša RIA Novosti.

  "Gazprom" ir OMV energetikos koncernai glaudžiai bendradarbiauja daugiau nei 50 metų, o dujotiekio projektas "Nord Stream-2", į kurį OMV aktyviai investuoja, išlieka Rusijos ir Austrijos dialogo energetikos klausimais centre", — gavęs abiejų pusių politinę paramą, sakė ambasadorius. 

  Jis pabrėžė, kad nepaisant koronaviruso sukeltos krizės, paveikusios visą pasaulį, tradiciniai draugiški Rusijos ir Austrijos santykiai ir toliau vystosi.

  "Mes esame įsipareigoję sistemingai dirbti su federaline vyriausybe, suformuota šiais metais iš Austrijos liaudies partijos ir "Žaliųjų", kuriai vadovauja kancleris Sebastianas Kurcas, taip pat tęsti gerus ir konfidencialius ryšius su visomis svarbiomis Austrijos politinėmis jėgomis. Mes taip pat esame pasirengę tolesniam aktyvinimui, dvišaliam bendradarbiavimui įvairiose srityse", — pridūrė ambasadorius.

  "Nord Stream-2" projektas apima dviejų dujotiekio vamzdynų, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, tiesimą. Jie bus nutiesti nuo Rusijos krantų iki Vokietijos palei Baltijos jūros dugną.

  Kai kurios valstybės, ypač Ukraina ir JAV, nepritaria projektui. Kijevas baiminasi prarasti pajamas iš Rusijos dujų tranzito, o Vašingtonas yra suinteresuotas reklamuoti savo suskystintas dujas Europos rinkoje. Lietuva, Latvija, Lenkija savo ruožtu projektą laiko "politiškai motyvuotu".

  Praėjusių metų gruodį JAV įvedė sankcijas projektui, reikalaudamos, kad tiesimą vykdančios bendrovės nedelsdamos nutrauktų statybas. Šveicarijos "Allseas" paskelbė sustabdanti vamzdžių klojimą. Gegužės mėnesį žiniasklaida pranešė, kad Vašingtonas rengia naujas ribojamąsias priemones dujotiekiui, kad užkirstų kelią jo paleidimui.

  Tuo pat metu Maskva, taip pat Berlynas ir Viena ne kartą pabrėžė, kad "Nord Stream-2" yra išimtinai komercinis projektas ir skirtas pagerinti Europos valstybių energetinį saugumą. Norvegija taip pat rėmė statybas.

  Nord Stream-2
  © Sputnik /
  "Nord Stream-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (331)

  Dar šia tema

  Gitanas Nausėda — vienos kadencijos prezidentas?
  Ekspertas: Lenkija turi pasirinkti — arba apdūmyti Europą, arba pirkti dujas iš Rusijos
  Tegai:
  Austrija, Nord Stream-2, Rusija

  Svarbiausios temos