17:31 2020 Liepos 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1286
 • RUB80.4584
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Demokratai rengia tokius žaidimus prieš artėjančius rinkimus, norėdami parodyti, kad viskas, kas yra susiję su Rusijos Federacija arba su dabartiniu Amerikos prezidentu, yra blogai, mano politologas Igoris Šatrovas

  VILNIUS, birželio 2 — Sputnik. "Rusijos tema" naudojama kaip priemonė prieš artėjančius rinkimus JAV, interviu Sputnik radijui sakė Rusijos nacionalinio šiuolaikinės ideologijos plėtros instituto direktoriaus pavaduotojas Igoris Šatrovas.

  "Akivaizdu, kad ši tema, kurią iškėlė Rais [buvusi Barako Obamos administracijos patarėja nacionalinio saugumo klausimais — Sputnik], naudojama anti-Trampo retorikoje, o ne antirusiškoje. Rusija čia yra įrankis, Rusijos įsitraukimas į šių riaušių organizavimą ir kurstymą — visa ši retorika nukreipta prieš Trampą. Natūralu, kad demokratai tokiu būdu primena rinkėjams, kad viskas, kas bloga ir susiję su Trampu, taip pat yra susiję ir su Rusija. Visi kiti tarpusavio ryšiai yra aiškiai išgalvoti, rasinės problemos egzistavo ir egzistuoja Amerikoje, tai realybė", — teigė politologas.

  Anot Šatrovo, per praėjusius rinkimus nepavyko apmulkinti visuomenės dėl Rusijos įsikišimo, todėl demokratai bando tai padaryti iš naujo.

  "Manau, kad šie žaidimai su Rusijos įsikišimu bus tęsiami, nes tai yra patogu. Praėjusiais rinkimais jiems nepavyko apgauti, tačiau nenori to atsisakyti, nes suformuoti Rusijos kaip priešės įvaizdį vis dėlto pavyko... Kuo arčiau rinkimų, tuo dažniau tai bus naudojama. Ir dėl visų nesėkmių ir problemų bus kaltinamas Trampas ir Rusija. Tai tiesiog siurrealizmas, anekdotas — kai valdininkas kaltina Rusiją tuo, kad kažkas kažkokiu būdu naudojasi JAV problemomis — ji jas išvardija, kažkaip tai aptaria", — teigė politologas.

  Buvusi Barako Obamos administracijos patarėja nacionalinio saugumo klausimais Siuzan Rais apkaltino Rusiją "prisidėjimu prie riaušių" JAV, nepateikdama jokių argumentų, išskyrus asmeninį įsitikinimą.

  Ji prisipažino, kad padarė tokias išvadas, remdamasi "savo patirtimi", nes ji dar nesusipažino su žvalgybos informacija.

  Dar šia tema

  Peskovas pakomentavo riaušes JAV
  ES diplomatijos vadovas pakomentavo afroamerikiečio Floyd'o mirtį JAV
  Protestai JAV: kaip amerikiečiai bando primesti kaltę Rusijai
  Tegai:
  riaušės, JAV, Rusija

  Svarbiausios temos