17:04 2020 Liepos 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1286
 • RUB80.4584
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2162)

  Pabrėžiama, kad pastangos kovoti su COVID-19 ir sveikimo procesas bus sėkmingas tik tuo atveju, jei bus apsaugotos visų žmonių teisės į gyvybę ir sveikatą be jokios diskriminacijos

  VILNIUS, birželio 2 — Sputnik. COVID-19 pandemija atskleidė didėjančią rasinę ir etninę nelygybę, kurią reikia spręsti, teigiama JT vyriausiosios žmogaus teisių komisarės Mišelės Bašelė (Michelle Bachelet) antradienio pranešime, praneša RIA Novosti.

  "Duomenys mums sako apie pražūtingą COVID-19 poveikį Afrikos kilmės žmonėms ir etninėms mažumoms kai kuriose šalyse, įskaitant Braziliją, Prancūziją, JK ir JAV. Manome, kad panašios tendencijos vyksta ir kitose šalyse, bet mes negalime to tiksliai pasakyti, nes duomenys apie rasinę ir etninę kilmę tiesiog nėra renkami ir skelbiami", — sakė ji.

  OHCHR duomenimis, Brazilijos San Paulo valstijoje žmonių, kurių odos spalva kitokia, mirties nuo COVID-19 tikimybė yra 62 % didesnė nei baltųjų. Prancūzijos Saint-Denis departamente, kuriame gyvena daug tautinių mažumų, taip pat pranešama apie didesnį mirčių skaičių. Jungtinėse Valstijose afroamerikiečių mirštamumas nuo COVID-19 yra daugiau nei dvigubai didesnis nei kitų rasinių grupių. Panašūs duomenys ir JK.

  Protestai JAV
  © Sputnik / Артур Габдрахманов

  Ši padėtis, pasak Bašelė, yra daugelio susijusių veiksnių, įskaitant diskriminaciją ir galimybę naudotis sveikatos priežiūros paslaugomis, ekonominę nelygybę, per didelį gyventojų skaičių gyvenamosiose vietose ir šališkumą teikiant medicininę priežiūrą, rezultatas.

  Asmenys, priklausantys rasinėms ir etninėms mažumoms, taip pat dažniau įdarbinami didelės rizikos, įskaitant transportą, sveikatos priežiūros ir patalpų valymo, srityse.

  "Šis virusas atskleidžia nelygybę, kuri per ilgai buvo ignoruojama. JAV protestuose, kuriuos išprovokavo George'o Floyd'o nužudymas, matomas ne tik policijos smurtas prieš skirtingos odos spalvos žmones, bet ir sveikatos, švietimo, užimtumo ir rasinės diskriminacijos skirtumai. Problemos didesniu ar mažesniu mastu atsispindi daugelyje kitų šalių, kuriose afrikiečių kilmės žmonės ir kitos rasinės mažumos patiria stipriai paplitusią diskriminacijos formą", — sakė ji.

  Šiuo atžvilgiu OHCHR vadovė paragino valstybes persvarstyti savo politiką ir teikti prioritetą rasių ir etninių mažumų sveikatos priežiūros paslaugų teikimui.

  Anot jos, pastangos kovoti su COVID-19 ir sveikimo procesu bus sėkmingos tik tuo atveju, jei bus apsaugotos visų žmonių teisės į gyvybę ir sveikatą be jokios diskriminacijos.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 6,1 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 373 tūkst. žmonių.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2162)

  Dar šia tema

  Protestai JAV: kaip amerikiečiai bando primesti kaltę Rusijai
  Peskovas pakomentavo riaušes JAV
  Vėl rusai. Kam naudinga kaltinti Maskvą dėl riaušių Amerikoje
  Tegai:
  rasizmas, protestai, koronavirusas, JTO Žmogaus teisių taryba

  Svarbiausios temos