13:08 2020 Liepos 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Zacharova susidomėjo JAV valstybės sekretoriaus tvarkaraščiu, ir jai kilo klausimas, kaip Pompėjas kalbės apie Amerikos laimėjimus žmogaus teisių srityje

  VILNIUS, birželio 2 — Sputnik. Per riaušes Jungtinėse Valstijose nukentėjo daugiau nei šimtas Amerikos ir užsienio žurnalistų, antradienį pranešė Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zakharova.

  Facebook paskelbtame pranešime Zacharova rašė, kad "šiandien valstybės sekretoriaus Maiko Pompėjaus tvarkaraštyje numatytas susitikimas su "išgyvenusiais Tiananmenio aikštėje", kartu su publikacija socialiniame tinkle ji pateikė Pompėjaus tvarkaraščio kopiją. Ji pažymėjo, kad "už Vašingtono valstybės departamento kabineto lango vyksta žudynės tarp policijos ir protestuotojų, kurie turi ką pasakyti apie išgyvenimą aikštėse, tačiau niekas dar neatšaukė tarptautinės veidmainystės".

  "Įdomu, ar jis svečiams papasakos apie JAV laimėjimus žmogaus teisių srityje? Jis greičiausiai pasigirs naujove šiuo klausimu — užsienio korespondentų apšaudymais guminėmis kulkomis ir ašarinių aerozolių purškimu jiems į veidą. Yra kuo didžiuotis: nuo smurto iš teisėsaugos pusės nukentėjo daugiau nei šimtas Amerikos ir užsienio žurnalistų", — rašė Zacharova.

  Sekmadienį, gegužės 31 dieną, RIA Novosti korespondentą Michailą Turgijevą, kuris darė reportažus apie protestus Mineapolyje, užpuolė policija — jam į veidą įpurškė ašarines dujas po to, kai jis pateikė žurnalisto pažymėjimą ir prisistatė kaip spaudos darbuotojas. Panašiai policija pasielgė su netoliese buvusios Amerikos televizijos stoties VICE grupe.

  Šiandien nepaisant to, kad žurnalistė kelis kartus pakartojo, kad ji yra spaudos atstovė ir ant kaklo turėjo pasikabinusi spaudos atstovo kortelę, "Sputnik" prodiuserė Nicole Roussell nukentėjo per protestus prie Baltųjų rūmų, Vašingtono policininkai šovė į ją guminėmis kulkomis.

  Praėjusią savaitę Jungtinėse Valstijose kilo riaušės dėl afroamerikiečio Džordžo Floido (George Floyd) mirties Mineapolyje. Žiniatinklyje pasirodė vaizdo įrašas, kuriame užfiksuota, kaip sulaikymo metu vyrui uždedami antrankiai, o vienas iš policijos pareigūnų jam keliu prispaudė kaklą. Sprendžiant iš vaizdo įrašo, sulaikytasis kelis kartus pakartojo, kad negali kvėpuoti, o paskui nutilo. Vėliau Floidas mirė intensyvios terapijos skyriuje.

  Prasidėjus demonstracijai, keturi policininkai buvo atleisti, vienas iš jų buvo apkaltintas dėl neatsargaus gyvybės atėmimo. Daugelyje miestų dėl protestų įvesta ekstremali padėtis, nustatytos komendanto valandos.

  Dar šia tema

  ES diplomatijos vadovas pakomentavo afroamerikiečio Floyd'o mirtį JAV
  JAV policija guminėmis kulkomis šovė į "Sputnik" prodiuserę — video
  Lietuvos policija surinko aktyvistų prie JAV ambasados padėtas gėles
  San Diege policijos automobilis įvažiavo į protestuotojų minią
  JT: pandemija atskleidė didėjančią nelygybę
  Tegai:
  protestai, JAV, Marija Zacharova

  Svarbiausios temos