01:06 2020 Rugpjūčio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1783
 • RUB85.6858
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Miesto policijos duomenimis, per pirmadienio nakties riaušes sudegė vienas policijos automobilis, buvo sužeisti du teisėsaugos pareigūnai, sulaikyta apie 300 žmonių

  VILNIUS, birželio 3 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas mano, kad pirmadienį Vašingtonas buvo "saugiausia vieta Žemėje".

  "Pirmadienį Vašingtonas buvo saugiausia vieta Žemėje", — Twitter rašė Trampas.

  Miesto policijos duomenimis, per pirmadienio nakties riaušes sudegė vienas policijos automobilis, buvo sužeisti du teisėsaugos pareigūnai, sulaikyta apie 300 žmonių.

  Įrašas pasirodė po daugybės kaltinimų valstybės vadovui, kad dieną prieš tai jis tariamai asmeniškai liepė išsklaidyti "taikius demonstrantus".

  Senato demokratai netgi norėjo priimti rezoliuciją, smerkiančią valstybės vadovo veiksmus, tačiau jo partijos nariai nepritarė dokumentui.

  Pirmadienį po riaušių Vašingtone buvo sugriežtintos saugumo priemonės. Policija išsklaidė protestuotojus prie Baltųjų rūmų likus maždaug pusvalandžiui iki komendanto valandos, o prezidentas Donaldas Trampas išėjo už Baltųjų rūmų tvoros ir aplankė bažnyčią, kurią protestuotojai bandė sudeginti. Trampas teigė gerbiantis taikius protestus, tačiau slopinsiantis riaušes.

  JAV protestai

  Riaušės Amerikos miestuose kilo po afrikiečio Džordžo Floido mirties Mineapolyje sulaikymo metu. Internete pasirodė filmuota medžiaga, kurioje parodyta, kad vyrui buvo uždėti antrankiai, jis pargriautas ant žemės, o vienas iš teisėsaugos pareigūnų jam keliu prispaudė kaklą.

  Sulaikytasis kelis kartus pasakė, kad negali kvėpuoti, vėliau nutilo. Jis mirė intensyvios terapijos skyriuje. Oficialios teismo medicinos išvados patvirtina, kad Floidas mirė nuo smaugimo.

  Buvo atleisti keturi policininkai, vienas iš jų apkaltintas neatsargiu gyvybės atėmimu.

  Vašingtone ir kituose šalies miestuose kilus protestams buvo paskelbta komendanto valanda.

  Dar šia tema

  San Diege policijos automobilis įvažiavo į protestuotojų minią
  Ukrainos URM sureagavo į Trampo planus kviesti Rusiją į G7 aukščiausiojo lygio susitikimą
  Tegai:
  protestai, Vašingtonas, JAV, Donaldas Trampas

  Svarbiausios temos