18:11 2020 Rugpjūčio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.1848
 • RUB87.6900
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2337)

  PSO atstovė pažymėjo, kad Rusija ir toliau teikia pagalbą pacientams ambulatorijose, ryšiai su pacientais palaikomi telefonu

  VILNIUS, birželio 3 — Sputnik. Dėl COVID-19 pandemijos visame pasaulyje sumažėjo pagalba žmonėms, sergantiems cukriniu diabetu, vėžiu ir širdies bei kraujagyslių problemomis, sakė PSO atstovė Rusijoje Melita Vujnovič, praneša RIA Novosti.

  "Žvelgdami į pasaulio lygį, mes žinome, kad cukriniu diabetu sergančių žmonių gydymas sumažėjo 49 proc., vėžio gydymas sumažėjo 42 proc., o širdies ir kraujagyslių ligomis sergančių žmonių gydymas sumažėjo 31 proc." — sakė ji.

  Šios situacijos priežastys yra sveikatos priežiūros įstaigų pertvarka, kad būtų galima priimti pacientus, sergančius koronavirusu, taip pat izoliacija, dėl kurios žmonės negali kreiptis pagalbos.

  "Jei pažvelgsite į Rusiją... Intervencija į ligas, sukeliančias ūminį miokardo infarktą, sumažėjo 25 %. Nepaisant to, statistika ir dėmesys toms populiacijoms, kurioms dabar reikalingas gydymas, yra labai didelis", — sakė ji.

  Ji pažymėjo, kad Rusija ir toliau teikia pagalbą pacientams ambulatorijose, ryšiai su pacientais palaikomi telefonu.

  Vujnovič pažymėjo, kad susidarė didelė eilė vyresnio amžiaus žmonių, turinčių demencijos ir atminties problemų, tačiau jau dabar kuriama internetinė sistema problemai išspręsti. Tikimasi, kad ši sistema leis šiems žmonėms ir jų artimiesiems gauti pagalbą ir gydymą.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 6,2 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 379 tūkst. žmonių.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2337)

  Dar šia tema

  Kinija pakomentavo JAV ir PSO santykių nutrūkimą
  PSO: Europoje nėra nė vienos valstybės, turinčios imunitetą koronavirusui
  Tegai:
  koronavirusas, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)

  Svarbiausios temos