00:53 2020 Rugpjūčio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1783
 • RUB85.6858
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2398)

  Švedija atsisakė nustatyti griežtus apribojimus. Nors infekcija plito, šalyje ir toliau veikė paslaugų įmonės, mokyklos ir darželiai, valdžia apsiribojo gyventojų raginimu imtis atsargumo priemonių

  VILNIUS, birželio 3 — Sputnik. Vyriausiasis Švedijos epidemiologas Andersas Tegnelis (Anders Tegnell) pripažino, kad mirštamumas nuo koronaviruso šalyje buvo per didelis. Tai jis teigė interviu "Sveriges Radio".

  "Jei mes būtume susidūrę su šia liga, žinodami viską, ką žinome dabar, manau, mes būtume užėmę tarpinę poziciją tarp dabartinės Švedijos strategijos ir to, ką padarė likęs pasaulis", — teigė ekspertas.

  Jis pridūrė, kad Švedija turėjo papildyti apribojimus kitomis priemonėmis. Tegnelis pripažino, kad šalyje priešlaikinių mirčių buvo per daug, ir to buvo galima išvengti.

  Tačiau kartu epidemiologas mano, kad neteisinga įvesti visas priemones iš karto, kaip tai darė kitos šalys, nes tai neleidžia suprasti, kurios iš jų buvo veiksmingos, o kurios ne.

  "Galbūt sužinosime dabar, kai apribojimai bus pradėti panaikinti po vieną, ir galbūt iš dalies suprasime, ką galėtume padaryti papildomai visiškai neuždarę visuomenės", — padarė išvadą Tegnelis.

  Koronaviruso pandemija apėmė beveik visą pasaulį. Iš viso buvo užsikrėtę daugiau kaip 6,2 milijono žmonių, iš jų 379 tūkstančiai mirė.

  Švedija dėl epidemijos atsisakė nustatyti griežtus apribojimus. Nepaisant infekcijos plitimo, šalyje ir toliau veikė paslaugų įmonės, mokyklos ir darželiai. Valdžia apsiribojo gyventojų raginimu imtis atsargumo priemonių.

  Šiuo metu šalyje užregistruota apie 38 tūkst. užsikrėtusiųjų, iš jų daugiau nei keturi tūkstančiai mirė. Pagal užsikrėtusiųjų ir aukų skaičių šalis kelis kartus viršija savo kaimynių — Danijos, Norvegijos ir Suomijos — rodiklius.

  Kova su koronavirusu Baltijos šalyse ir ES: sienų uždarymas ir kitos priemonės
  © Sputnik /
  Kova su koronavirusu Baltijos šalyse ir ES: sienų uždarymas ir kitos priemonės
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2398)
  Tegai:
  karantinas, Švedija

  Svarbiausios temos