23:00 2020 Liepos 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.1286
 • RUB79.4434
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Kaip anksčiau informavo Kremliaus spaudos tarnyba, JAV prezidentas Donaldas Trampas neseniai vykusiame telefoniniame pokalbyje informavo Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną apie savo idėją rugsėjį surengti G7 viršūnių susitikimą

  VILNIUS, birželio 3 — Sputnik. G7 formato pakeitimas įtraukiant Rusiją ar kitas šalis yra įmanomas tik vieningu visų į asociaciją įtrauktų valstybių vadovų sprendimu, sakė oficialus Vokietijos kabineto atstovas Štefenas Zeibertas (Steffen Seibert), praneša RIA Novosti.

  Kaip anksčiau informavo Kremliaus spaudos tarnyba, JAV prezidentas Donaldas Trampas neseniai vykusiame telefoniniame pokalbyje informavo Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną apie savo idėją rugsėjį surengti G7 viršūnių susitikimą su galimu Rusijos, Indijos, Australijos ir Korėjos Respublikos vadovų kvietimu.

  "Bet koks formato pakeitimas yra įmanomas tik priėmus atitinkamą sprendimą viršūnių susitikime. O svečių kvietimo praktika visada egzistavo", — sakė jis trečiadienį, atsakydamas į klausimą, kaip vyriausybė yra susijusi su idėja pakeisti G7 formatą.

  G8 formatas egzistuoja nuo 1998 metų. 2014 metais jis buvo sumažintas iki G7, kai po įvykių Kryme klubo nariai nusprendė nevykti į kitą viršūnių susitikimą Sočyje ir susirinko be Rusijos Briuselyje.

  Vakarų šalys apkaltino Rusiją kišimusi į Ukrainos reikalus ir įvedė sankcijas. Maskva ne kartą paneigė visus kaltinimus ir pareiškė, kad kalbėti su ja sankcijų kalba yra neveiksminga. Pastaruoju metu Vakaruose vis garsiau kalbama apie būtinybę panaikinti sankcijas Rusijai.

  Dar šia tema

  Trampas ir Putinas aptarė pasirengimą sušaukti G7 aukščiausiojo lygio susitikimą
  Kaip JAV per Kiniją bando įvilioti Rusiją į Vakarų spąstus?
  Tegai:
  Vokietija, Rusija, Donaldas Trampas, JAV, G7

  Svarbiausios temos