12:25 2020 Liepos 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  ES diplomatijos vadovas atkreipė dėmesį, kad Kinija yra "nepakeičiama ES partnerė" ir kartu rimta konkurentė. Be to, jo nuomone, KLR valdžia dabar elgiasi agresyviau nei anksčiau

  VILNIUS, birželio 3 — Sputnik. Konfrontacija tarp JAV ir Kinijos taps būdingu XXI amžiaus bruožu, interviu "Sueddeutsche Zeitung" sakė ES vyriausiasis įgaliotinis užsienio ir saugumo politikos klausimais Žozepas Borelis (Josep Borrell).

  "Virusas parodė, kad konfrontacija tarp Kinijos ir JAV bus būdinga XXI amžiuje. Grėsmės iš Vašingtono, aštri Pekino reakcija — dabar tai yra nauja norma", — teigė jis.

  ES diplomatijos vadovas atkreipė dėmesį, kad Kinija yra "nepakeičiama ES partnerė" ir kartu rimta konkurentė. Be to, jo nuomone, KLR valdžia dabar elgiasi agresyviau nei anksčiau.

  Vyriausybės pastatas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  "Kinija nėra vienintelė šalis, kuri naudojasi savo jėgomis. Jei mums nepatinka jų elgesys, turime tiesiogiai pasakyti jiems, kaip kad daro JAV", — teigė jis.

  Atsakydamas į klausimą, kad Kinija tik selektyviai įgyvendina tarptautinius susitarimus, Borelis pažymėjo, kad Europai reikia rasti tinkamą šios problemos atsakymą.

  "Turime geriau suprasti, kokios yra mūsų vertybės, kokius interesus turime ir kokius sugebėjimus... Mūsų įrankiai daugiausia yra susiję su svarbiausio prekybos partnerio vaidmeniu. Kinijai reikia Europos kaip savo produktų rinkos, kaip investuotojo ir technologijų tiekėjo, taip pat tarptautinio pripažinimo. Tai yra mūsų svertas, kurį privalome naudoti geriau", — teigė Borelis.

  Dar šia tema

  Kaip JAV per Kiniją bando įvilioti Rusiją į Vakarų spąstus?
  Žiniasklaida: PSO sausio mėnesį turėjo problemų gaunant COVID-19 duomenis iš Kinijos
  Tegai:
  ES, konfrontacija, JAV, Kinija

  Svarbiausios temos