19:49 2020 Liepos 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1342
 • RUB80.0425
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2163)

  Remiantis naujausiais PSO duomenimis, yra 124 galimų vakcinų kandidatai iš viso pasaulio kūrėjų. Dešimt iš jų yra klinikinio įvertinimo stadijoje, o 114 — ikiklinikiniame etape

  VILNIUS, birželio 4 — Sputnik. Farmacijos pramonei reikia paskatų kurti vakciną COVID-19, tačiau ji turėtų išlikti vienodai prieinama visiems žmonėms, sakė PSO Europos regioninio biuro direktorius Hansas Kliugė, praneša RIA Novosti.

  Apie tai jis kalbėjo "Valdai" klubo organizuotos internetinės diskusijos "Vakcina nuo COVID-19: prieinama visiems ar kiekvienam už save?" metu.

  "Mums reikia, kad naudos gautų visos šalys: farmacijos pramonei reikalingos inovacijų paskatos, tačiau jos neturėtų būti daromos žmonių sąskaita, jei jie to negali sau leisti. Lygybės principas yra labai svarbus", — sakė jis, atsakydamas į klausimą, ar vakcinos formulė išliktų komercine paslaptimi.

  Jis pridūrė, kad PSO bando organizuoti bendrą schemą, apjungiančią įvairių šalių pastangas, taip pat organizacijas, jungiančias farmacijos kompanijas, vyriausybes, NVO ir tarptautines organizacijas skleisti vakcinaciją ir kovoti su epidemijomis, kad būtų galima paskiepyti vakciną ir padaryti ją prieinamą visame pasaulyje.

  Remiantis naujausiais PSO duomenimis, yra 124 galimų vakcinų kandidatai iš viso pasaulio kūrėjų. Dešimt iš jų yra klinikinio įvertinimo stadijoje, o 114 — ikiklinikiniame etape.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 6,3 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 383 tūkst. žmonių.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2163)

  Dar šia tema

  PSO: antroji COVID-19 banga gali būti pražūtinga
  PSO pakomentavo duomenis apie COVID-19 gydymą vitaminais
  Tegai:
  vakcina, koronavirusas, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)

  Svarbiausios temos