20:13 2020 Liepos 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1342
 • RUB80.0425
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Karališkosios naujienos (89)

  Maištingoji hercogienė pasigailėjo, kad ilgą laiką buvo šešėlyje ir nekomentavo tragedijos, sukėlusios pasipiktinimą visoje Amerikoje

  VILNIUS, birželio 4 — Sputnik. Princo Hario žmona Megan Markl nutraukė tylą ir pakomentavo afroamerikiečio Džordžo Floido, žuvusio dėl policininko kaltės, tragediją: atvira išpažintis buvo paskelbta internete.

  Markl, kuri savo tėvyne laiko Los Andželą, išprovokavo kritikos bangą tinkle dėl to, kad ji neišsakė savo asmeninės pozicijos apie tragišką afroamerikiečio mirtį Mineapolyje. Šį kartą hercogienė nusprendė išlįsti iš šešėlio ir atsakyti visiems nepatenkintiems.

  Megan Markl įrašė vaizdo pranešimą, kuriame ji atgailavo dėl savo tylos ir prabilo apie juodaodžio žmogaus nužudymą, kuris sukėlė masinį protestą JAV.

  Hercogienė pareiškė, jog iš jos pusės buvo nekorektiška laukti daugiau nei savaitę, kad išreikštų savo požiūrį. Vaizdo pranešime, skirtame jos mokyklos absolventams, Markl išvardijo visų afroamerikiečių, kurie tragiškai mirė dėl policijos kaltės, vardus ir pažymėjo, kad jų gyvenimas turėjo reikšmę.

  "Nebuvau įsitikinusi dėl to, ką aš norėjau pasakyti. Norėjau išsakyti teisingą mintį, todėl nervinausi ir jaudinausi, kad manęs nesupras. Dabar suprantu, kad blogiausias sprendimas — mano tylėjimas", — pažymėjo buvusi aktorė.

  Ji taip pat pridūrė, kad dabartiniai įvykiai JAV yra "destruktyvaus" pobūdžio.

  Anksčiau pranešta, kad dėl masinių protestų JAV gydytojai perspėjo apie antrąją COVID-19 bangą, o prezidentas Donaldas Trampas pradėjo prarasti reitingus.

  Riaušės Amerikos miestuose kilo po afrikiečio Džordžo Floido mirties Mineapolyje sulaikymo metu. Internete pasirodė filmuota medžiaga, kurioje parodyta, kad vyrui buvo uždėti antrankiai, jis pargriautas ant žemės, o vienas iš teisėsaugos pareigūnų jam keliu prispaudė kaklą.

  Sulaikytasis kelis kartus pasakė, kad negali kvėpuoti, vėliau nutilo. Jis mirė intensyvios terapijos skyriuje. Oficialios teismo medicinos išvados patvirtina, kad Floidas mirė nuo smaugimo.

  Buvo atleisti keturi policininkai, vienas iš jų apkaltintas neatsargiu gyvybės atėmimu.

  Vašingtone ir kituose šalies miestuose kilus protestams buvo įvesta komendanto valanda.

  Temos:
  Karališkosios naujienos (89)

  Dar šia tema

  Ekspertas: JAV valdžia negali kovoti su riaušėmis įprastais būdais
  JT generalinis sekretorius ragina protestuotojus JAV taikiai išreikšti savo pasipiktinimą
  JT nerimauja dėl to, kad protestuotojai lyginami su teroristais JAV
  Ši šalis nėra tokia visagalė. Ką parodė protestai JAV
  Kaip kova su rasizmu JAV virto susirėmimais su plėšikais
  Tegai:
  JAV, karališkoji šeima, Megan Markle

  Svarbiausios temos