09:39 2020 Spalio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1727
 • RUB92.3025
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Užregistruoti mažiausiai 279 incidentai. 45 atvejais žurnalistai buvo areštuoti, 40 atvejų buvo apgadinta įranga ar studijos

  VILNIUS, birželio 4 — Sputnik. Per protestus JAV beveik 280 žurnalistų patyrė smurtą, rodo portalo U.S. Press Freedom Tracker duomenys.

  Gegužės 26–birželio 3 dienomis užregistruoti mažiausiai 279 incidentai. 45 atvejais žurnalistai buvo areštuoti, 40 atvejų buvo apgadinta įranga ar studijos.

  Užfiksuota 180 išpuolių, iš kurių 149 — iš policijos pusės. Portale suskaičiuoti 67 fizinės jėgos naudojimo atvejai, iš jų 42 atvejai iš policijos, 23 ašarinių dujų išpuolių atvejai, 69 — naudojant gumines kulkas ir kitas šaudymo priemones.

  Portalo tikslas yra sekti spaudos laisvės pažeidimus JAV. Jo veiklą valdo Spaudos fondas, o jo patariamąją tarybą sudaro keletas įtakingų žurnalistinių organizacijų, tokių kaip Žurnalistų gynimo komitetas ir "Reporteriai be sienų".

  Po afroamerikiečio Džordžo Floido mirties policijos rankose per JAV miestus nuslinko protestų ir riaušių banga. Keturiems policijos pareigūnams pateikti kaltinimai. Protesto ir riaušių metu nustatyta daugybė policijos išpuolių prieš žurnalistus atvejų.

  Dar šia tema

  JAV policija guminėmis kulkomis šovė į "Sputnik" prodiuserę — video
  Kaip reporteriai dirba ypač pavojingomis protestų sąlygomis JAV
  Trampas sako, kad Baidenas nežino, kaip nutraukti riaušes JAV
  Ekspertas: JAV valdžia negali kovoti su riaušėmis įprastais būdais

  Svarbiausios temos