18:35 2020 Liepos 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1342
 • RUB80.0425
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Šiuo metu šio vaizdo įrašo negalima pasiekti. Anot Twitter, "šis failas buvo užblokuotas remiantis skundu dėl autorių teisių"

  VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Socialinis tinklas Twitter užblokavo JAV prezidento Donaldo Trampo rinkimų kampanijos vaizdo įrašą, skirtą afroamerikiečiui Džordžui Floidui (George Floyd) atminti, nes buvo pateiktas skundas dėl autorių teisių pažeidimo, rašo dienraštis "Hill".

  Vaizdo įrašą, trunkantį beveik keturias minutes, lydi Donaldo Trampo kalba, kurią jis pristatė praėjus kelioms dienoms po Floido mirties.

  Pirmiausia Trampas kalba apie "didelę tragediją", po to apie "radikalių kairiųjų grupių" smurtą ir anarchiją, ir teisėsaugos institucijų darbą. Jo žodžiai pridedami prie taikių protestų nuotraukų, taip pat vaizdo įrašų ir nuotraukų iš riaušių.

  Anot leidinio, prieš tarnybai užblokavus šį vaizdo įrašą, pačiam prezidentui, jo sūnui Donaldui Trampui Jaunesniajam ir maždaug septyniems tūkstančiams socialinio tinklo vartotojų pavyko pasidalinti juo savo oficialioje paskyroje.

  Šiuo metu šio vaizdo įrašo negalima pasiekti. Anot Twitter, "šis failas buvo užblokuotas remiantis skundu dėl autorių teisių".

  Užblokavus vaizdo įrašą, prezidento komanda Twitter'yje apkaltino socialinį tinklą ir jo įkūrėją Džeką Dorsį (Jack Dorsey) cenzūravus "gyvybės tvirtinimo ir integravimo pranešimą iš prezidento Trampo" ir paragino vartotojus "tą patį vaizdo įrašą, paskelbtą Youtube, padaryti "virusiniu". Be to, anot Hill, kampanijos valdininkai jau susisiekė su Twitter, kad išsiaiškintų, kas pateikė skundą dėl vaizdo įrašo ir kaip jis pažeidžia autorines teises.

  JAV prezidentas Donaldas Trampas ir Vokietijos kanclerė Angela Merkel
  © AP Photo / Pablo Martinez Monsivais

  Anksčiau Trampas pasirašė dekretą, kuriuo siekiama pašalinti iš socialinių tinklų apsaugą nuo pretenzijų dėl turinio redagavimo. Mikrotinklaraščių tarnyba Twitter dekretą pavadino "reakciniu ir politiškai angažuotu".

  Savo pareiškime Twitter nurodo 1996 metų Telekomunikacijų įstatymo 230 skyrių, kuris užtikrina, kad internetinių kompiuterinių paslaugų teikėjas negali būti laikomas leidėju ar nepriklausomu informacijos šaltiniu, kurį teikia trečioji šalis.

  Minėto dokumento pasirodymo priežastis buvo Donaldo Trampo konfliktas su Twitter tinklu. Anksčiau socialiniame tinkle Twitter vienas iš Trampo pranešimų buvo nurodytas kaip melagingas ir po juo pasirodė įspėjamoji piktograma su nuoroda į straipsnį, kuriame sakoma, kad prezidentas melavo.

  Trampas reaguodamas grasino griežtai sureguliuoti arba visiškai "išjungti" socialinius tinklus, jei šie ir toliau tildys konservatorių balsus. Socialiniai tinklai tvirtina, kad jie neslopina niekieno požiūrio, nors pašalina arba blokuoja jų nuostatoms prieštaraujantį turinį.

  Riaušės Amerikos miestuose kilo po afroamerikiečio Džordžo Floido mirties Mineapolyje sulaikymo metu. Internete pasirodė filmuota medžiaga, kurioje parodyta, kad vyrui buvo uždėti antrankiai, jis pargriautas ant žemės, o vienas iš teisėsaugos pareigūnų jam keliu prispaudė kaklą.

  Sulaikytasis kelis kartus pasakė, kad negali kvėpuoti, vėliau nutilo. Jis mirė intensyviosios terapijos skyriuje. Oficialios teismo medicinos išvados patvirtina, kad Floidas mirė nuo smaugimo.

  Buvo atleisti keturi policininkai, vienas iš jų apkaltintas neatsargiu gyvybės atėmimu.

  Vašingtone ir kituose šalies miestuose kilus protestams buvo paskelbta komendanto valanda.

  Dar šia tema

  Kaip kova su rasizmu JAV virto susirėmimais su plėšikais
  Merkel ketina tęsti bendradarbiavimą su Trampu
  Tegai:
  vaizdo įrašas, Donaldas Trampas, Twitter

  Svarbiausios temos