15:54 2020 Liepos 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.1200
 • RUB79.6793
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (326)

  "Nord Stream-2" sankcijų įstatymo projektas anksčiau buvo pateiktas JAV Senatui. Siūloma įvesti sankcijas draudimo bendrovėms, draudžiančioms laivus, tiesiančius dujotiekį

  VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Berlynas atidžiai stebi dujotiekio projekto "Nord Stream-2" situaciją JAV, pozicija dėl ekstrateritorinių sankcijų nesikeičia, Berlyne jos atmetamos, per trumpąją konferenciją teigė Vokietijos ekonomikos ministerijos atstovė, praneša RIA Novosti.

  "Kaip žinote, mes stebime plėtrą aplink "Nord Stream-2", įskaitant plėtrą JAV. Mes to nekomentuojame. Mūsų principinė pozicija dėl ekstrateritorinių sankcijų taip pat aiški. Mes jas atmetame", — sakė ministerijos atstovė, atsakydama į RIA Novosti klausimą.

  "Nord Stream-2" sankcijų įstatymo projektas anksčiau buvo pateiktas JAV Senatui. Siūloma įvesti sankcijas draudimo bendrovėms, draudžiančioms laivus, tiesiančius dujotiekį.

  Dokumentą palaikė penki senatoriai iš abiejų partijų, įskaitant įtakingą Teksaso senatorių Tedą Kruzą.

  "Nord Stream-2" projektas apima dviejų dujotiekio vamzdynų, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, tiesimą. Jie bus nutiesti nuo Rusijos krantų iki Vokietijos palei Baltijos jūros dugną.

  Kai kurios valstybės, ypač Ukraina ir JAV, nepritaria projektui. Kijevas baiminasi prarasti pajamas iš Rusijos dujų tranzito, o Vašingtonas yra suinteresuotas reklamuoti savo suskystintas dujas Europos rinkoje. Lietuva, Latvija, Lenkija savo ruožtu projektą laiko "politiškai motyvuotu".

  Praėjusių metų gruodį JAV įvedė sankcijas projektui, reikalaudamos, kad tiesimą vykdančios bendrovės nedelsdamos nutrauktų statybas. Šveicarijos "Allseas" paskelbė sustabdanti vamzdžių klojimą. Gegužės mėnesį žiniasklaida pranešė, kad Vašingtonas rengia naujas ribojamąsias priemones dujotiekiui, kad užkirstų kelią jo paleidimui.

  Tuo pat metu Maskva, taip pat Berlynas ir Viena ne kartą pabrėžė, kad "Nord Stream-2" yra išimtinai komercinis projektas ir skirtas pagerinti Europos valstybių energetinį saugumą. Norvegija taip pat rėmė statybas.

  Manoma, kad dujotiekį galėjo baigti Rusijos vamzdžių klojimo laivas "Akademik Čerskij".

  Nord Stream-2
  © Sputnik /
  "Nord Stream-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (326)

  Dar šia tema

  Zacharova sureagavo į JAV pareiškimus dėl Rusijos vaidmens Vidurio Rytuose
  Vokietija pakomentavo JAV grasinimus "Nord Stream-2"
  Tegai:
  sankcijos, Nord Stream-2, Rusija, JAV, Vokietija

  Svarbiausios temos