11:28 2021 Sausio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Ankstesni tyrimai su beždžionėmis parodė, kad JS016 gali slopinti koronaviruso patekimą į ląsteles

  VILNIUS, birželio 8 — Sputnik. Šanchajuje prasidėjo pirmasis Kinijos sukurto vaisto JS016 su COVID-19 neutralizuojančiais antikūnais klinikinių tyrimų etapas, pirmadienį pranešė "Shanghai Daily".

  Naujas vaistas JS016, kurį kartu sukūrė farmacijos kompanija "Shanghai Junshi Biosciences" ir Kinijos mokslų akademijos Mikrobiologijos institutas, savaitgalį gavo KLR vyriausybės leidimą pradėti pirmąjį klinikinių tyrimų etapą.

  Sekmadienio rytą vaistas buvo suleistas į veną grupei sveikų savanorių Huanšano ligoninėje, kad būtų patikrintas jo saugumas ir imunogeniškumas, taip pat išbandyta, kaip vaistas patenka į organizmą ir išsiskiria, kaip jis veikia recipiento kūne.

  Vaistas yra pagrįstas antikūnais, gautais iš pasveikusių pacientų kraujo, ir sukurtas naudojant pažangias technologijas. Ankstesni tyrimai su beždžionėmis parodė, kad JS016 gali slopinti koronaviruso patekimą į ląsteles.

  "Suleidus vaistą, keturi bandymo dalyviai yra geros būklės. Ketiname griežtai laikytis tyrimo plano. Rezultatai padės mums nuspręsti, ar teisinga vaisto dozė užsikrėtusiems žmonėms atliekant tolesnius klinikinius tyrimus", — sakė profesorė ir Huanshano ligoninės gydytoja Zhang Jing.

  Tačiau ji nenurodė, kada pasirodys dabartinio tyrimo rezultatai.

  Šanchajaus "Junshi Biosciences" savo ruožtu išreiškė viltį, kad vaistas gali būti naudojamas ne tik užsikrėtusiems žmonėms gydyti, bet ir siekiant užkirsti kelią sveikų žmonių, ypač vyresnio amžiaus ir medicinos personalo, dirbančio gaivinimo ir intensyviosios terapijos skyriuose, užsikrėtimui.

  Koronaviruso veikimo laikas įvairiomis sąlygomis
  © Sputnik
  Koronaviruso veikimo laikas įvairiomis sąlygomis
  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)

  Dar šia tema

  Mutacijos žaidimas. Kol kuriami skiepai vienai padermei, atsiranda kitos
  Rusijos sveikatos ministerija papasakojo apie vaisto nuo COVID-19 klinikinius tyrimus
  Virusologė įvardijo vaistus, pavojingus koronavirusui
  Tegai:
  vaistai, bandymai, koronavirusas

  Svarbiausios temos