19:51 2020 Gruodžio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.2159
 • RUB90.0679
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Incidento metu kilo nedidelis gaisras, lėktuvas apgadintas, be to, nukentėjo keturi jame buvę kariai

  VILNIUS, birželio 9 — Sputnik. Keturi žmonės nukentėjo per incidentą Irake su JAV Karinių oro pajėgų kariniu transportiniu lėktuvu, kuris nusileidimo metu nuriedėjo nuo kilimo ir tūpimo tako, RIA Novosti pranešė kovos su "Islamo valstybės"* grupuote koalicijos spaudos tarnyba.

  Pakistane sudužo keleivinis lėktuvas
  © AFP 2020 / Asif Hassan

  "Birželio 8 dieną, apie 10:10 Irako laiku (sutampa su Lietuvos laiku — Sputnik), JAV Karinių oro pajėgų lėktuvas S-130 nusileido Irako Kemp-Tadži oro bazėje, nuriedėjo nuo kilimo ir tūpimo tako ir rėžėsi į sieną, tai sukėlė lėktuvo apgadinimą ir nedidelį gaisrą", — sakoma pranešime.

  Koalicijos duomenimis, aerodromo priešgaisrinė gelbėjimo komanda per 4 minutes atvyko į įvykio vietą, užgesino ugnį ir padėjo evakuoti žmones iš lėktuvo.

  "Keturi lėktuve buvę kariai sužaloti, tačiau pavojus jų gyvybei negresia. Jie gydomi Tadži bazės medicinos punkte. Priešo veiksmai nėra svarstomi (kaip avarijos priežastis). Incidentas tiriamas", — pažymi koalicija.

  JAV vadovaujama koalicija nuo 2014 metų vykdo karines operacijas prieš IV* Sirijoje, Irake, Afganistane ir daugelyje kitų vietų, o Sirijoje veikia be šalies oficialios valdžios sutikimo.

  * "Islamo valstybė" — Rusijoje uždrausta teroristų organizacija

  Dar šia tema

  Hmeimime nusileido lėktuvas, kurio vos neapšaudė Izraelio atakos metu
  Vilniaus rajone sudužo lėktuvas, kuriame buvo du žmonės
  Kanadoje sudužo karinis lėktuvas — video
  Tegai:
  kariniai lėktuvai, Irakas, JAV

  Svarbiausios temos