20:30 2020 Rugsėjo 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Anksčiau šalies vidaus reikalų ministrė Priti Patel teigė, kad iš viso Didžiojoje Britanijoje protestuose dėl tamsiaodžių teisių dalyvavo 137 tūkst. žmonių, sulaikyti 135 žmonės. Dėl protestuotojų kaltės sužeisti 36 policininkai

  VILNIUS, birželio 9 — Sputnik. Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Džonsonas teigė, kad nepalaikys tų, kurie protestuodami pažeidžia socialinio atstumo taisykles ir įstatymus, rašo RIA Novosti autorė Marija Tabak.

  Anksčiau šalies vidaus reikalų ministrė Priti Patel teigė, kad iš viso Didžiojoje Britanijoje protestuose dėl tamsiaodžių teisių dalyvavo 137 tūkst. žmonių, sulaikyti 135 žmonės. Dėl protestuotojų kaltės sužeisti 36 policininkai.

  "Aš nepalaikysiu tų, kurie pažeidžia socialinio atstumo taisykles dėl akivaizdžių priežasčių: rizikuojame sulaukti naujos bangos, kai pasiekėme tokią pažangą. Ir nepalaikysiu bei nepateisinsiu tų, kurie pažeidžia įstatymus, puola policininkus ir varto paminklus... Mūsų šalis demokratinė... Tie, kurie puola viešąją nuosavybę ar mūsų saugumą ginančią policiją, pajus visą įstatymo jėgą", — sakė ministras pirmininkas, kartu pažymėdamas, kad supranta visas emocijas, kurios kilo daugybei juodaodžių ir etninių mažumų po to, kas įvyko JAV.

  Jis pabrėžė, kad šalis turi etniškai įvairialypę istoriją ir kad Didžioji Britanija nuėjo ilgą kelią įveikdama rasizmą, nors dar reikia daug nuveikti.

  Policija protesto metu daugiausia nukentėjo nuo sumušimų, keli pareigūnai sužeisti į juos metus stiklinius butelius. Šeštadienį radikalai numetė dviratį į policijos grupę, vienas iš arklių išsigando ir nukentėjo, o ant jo jojusi policininkė trenkėsi į šviesoforą ir krito ant žemės. Ji buvo išvežta į ligoninę dėl pažeistų plaučių, sulaužytų šonkaulių ir lūžusio raktikaulio. Šeštadienio ir sekmadienio vakarą, po žygio ir mitingo, chuliganai mėtė petardas į policiją, kišosi į policijos automobilių judėjimą.

  Protestuotojai išniekino kelis paminklus.

  Dar šia tema

  Protestai JAV: auka tapo redaktorius
  PSO ragina protestuotojus imtis su COVID-19 susijusių atsargumo priemonių
  Tegai:
  protestai, Borisas Džonsonas, Didžioji Britanija

  Svarbiausios temos