01:09 2020 Rugpjūčio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1783
 • RUB85.6858
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Riaušės JAV kilo po afroamerikiečio Džordžo Floido mirties Mineapolyje sulaikymo metu. Internete pasirodė filmuota medžiaga, kurioje parodyta, kad vyrui buvo uždėti antrankiai, jis pargriautas ant žemės, o vienas iš teisėsaugos pareigūnų jam keliu prispaudė kaklą

  VILNIUS, birželio 9 — Sputnik. JT afrikiečių kilmės žmonių teisių ekspertų darbo grupė išsiuntė laišką JAV valdžios institucijoms apie įtariamus pažeidimus, susijusius su Džordžo Floido mirtimi dėl policijos kaltės, atstovė spaudai Kristina Sonders pasakojo RIA Novosti.

  Laiškus apie tariamus pažeidimus nacionalinėms valdžios institucijoms paprastai siunčia specialus JT pranešėjas, kad vyriausybės paaiškintų tariamų pažeidimų esmę ir atsakytų pateikdamos informaciją apie tyrimo būklę.

  Anksčiau Floido šeimos advokatas Bendžaminas Krampas (Benjamin Crump) JT išsiuntė laišką, kuriame prašė įsikišti į šio įvykio tyrimą ir pateikti rekomendacijas dėl sisteminės policijos reformos JAV. JT afrikiečių kilmės žmonių teisių, Krampo ir Floido šeimos teisių darbo grupė birželio 3 dieną laiške prašo JT ištirti mirusiojo mirties aplinkybes.

  Riaušės Amerikos miestuose kilo po afroamerikiečio Džordžo Floido mirties Mineapolyje sulaikymo metu. Internete pasirodė filmuota medžiaga, kurioje parodyta, kad vyrui buvo uždėti antrankiai, jis pargriautas ant žemės, o vienas iš teisėsaugos pareigūnų jam keliu prispaudė kaklą.

  Sulaikytasis kelis kartus pasakė, kad negali kvėpuoti, vėliau nutilo. Jis mirė intensyvios terapijos skyriuje. Oficialios teismo medicinos išvados patvirtina, kad Floidas mirė nuo smaugimo.

  Buvo atleisti keturi policininkai, vienas iš jų apkaltintas neatsargiu gyvybės atėmimu.

  Dar šia tema

  Niujorke atšaukta komendanto valanda
  PSO ragina protestuotojus imtis su COVID-19 susijusių atsargumo priemonių
  Tegai:
  protestai, JAV, JT Generalinė Asamblėja

  Svarbiausios temos