19:12 2020 Rugsėjo 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1670
 • RUB91.8152
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Protestuotojai, pasinaudoję trimis virvėmis, paminklą nugriovė nuo pjedestalo, nutempė prie parke esančio ežero ir įmetė į vandenį

  VILNIUS, birželio 10 — Sputnik. Protestuotojai Ričmonde, Virdžinijoje, nugriovė paminklą Kristupui Kolumbui ir įmetė į ežerą, praneša vietinis televizijos kanalas WRIC.

  Anot žiniasklaidos pranešimų, antradienio vakarą Birdo parke susirinko apie tūkstantis protestuotojų. Iš pradžių protestas vyko taikiai. Anot liudininkų, apie 20:30 val. vietos laiku, protestuotojai, pasinaudoję trimis virvėmis, paminklą nugriovė nuo pjedestalo, nutempė prie parke esančio ežero ir įmetė į vandenį.

  Anot vieno iš protestuotojų, šis mitingas nebuvo suplanuotas.

  Ričmonde, Virdžinijoje, teisėjas pirmadienį paskelbė nutarimą, draudžiantį valstybės vadovybei per 10 dienų laikotarpį nugriauti paminklą Amerikos pilietinio karo generolui Robertui Li (Robert Lee).

  Anksčiau buvo pranešta, kad Virdžinijos gubernatorius Ralfas Northamas (Ralph Northam) spaudos konferencijoje sakė, kad liepė nukelti garsiąją generolo Roberto Li statulą. Šis sprendimas buvo priimtas vykstant protestams ir riaušėms po afroamerikiečio Džordžo Floido mirties Mineapolyje, kurią sukėlė baltaodžio policininko veiksmai.

  Nuo gegužės pabaigos daugelyje didžiųjų JAV miestų vyko protestai ir riaušės dėl afroamerikiečio Džordžo Floido mirties policijos sulaikymo metu. Vienam policininkui, keletą minučių keliu spaudusiam pargriauto ant žemės Floido kaklą, buvo pareikšti kaltinimai dėl žmogžudystės, kitiems trims — dėl bendrininkavimo įvykdant žmogžudystę.

  Dar šia tema

  Europa ir JAV ruošiasi bado riaušėms
  Peskovas pakomentavo riaušes JAV
  Trampas sako, kad Baidenas nežino, kaip nutraukti riaušes JAV
  Tegai:
  protestai, JAV

  Svarbiausios temos