00:56 2020 Rugpjūčio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1783
 • RUB85.6858
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak popiežiaus, įvairiose šalyse daugelis vaikų ir paauglių yra priversti atlikti savo amžiui netinkamą darbą, kad padėtų savo šeimoms, patiriančioms didžiulį skurdą pandemijos metu, be to, pasitaiko daug vergijos ir įkalinimo atvejų

  VILNIUS, birželio 10 — Sputnik. Popiežius Pranciškus paragino įvairių šalių valdžios institucijas dėti visas pastangas, kad būtų sustabdytas vaikų darbo išnaudojimas, kuris yra plačiai paplitęs koronaviruso pandemijos sąlygomis, praneša RIA Novosti.

  Per tradicinę bendrą audienciją Vatikano Apaštalų rūmų bibliotekoje popiežius priminė, kad birželio 12 dieną bus minima Pasaulinė kovos su vaikų darbu diena, ir pabrėžė, kad "šis fenomenas atima vaikystę iš berniukų ir mergaičių".

  "Dabartinėje nepaprastoje situacijoje įvairiose šalyse daugelis vaikų ir paauglių yra priversti atlikti savo amžiui netinkamą darbą, kad padėtų savo šeimoms, patiriančioms didžiulį skurdą. Yra daug atvejų, kai kalbama apie vergijos ir įkalinimo formas su iš to išeinančiomis fizinėmis ir psichologinėmis pasekmėmis", — pareiškė popiežius Pranciškus.

  Popiežius paragino tokių šalių valdžios institucijas dėti visas įmanomas pastangas socialinėje ir ekonominėje srityje, kad nepilnamečiai būtų apsaugoti nuo išnaudojimo.

  "Vaikai yra žmonijos šeimos ateitis", — pažymėjo jis.

  2002 metais Tarptautinė darbo organizacija paskelbė birželio 12-ąją Pasauline kovos su vaikų darbu diena, kad atkreiptų dėmesį į visose šalyse išplitusio judėjimo už vaikų darbo ir ypač jo blogiausių formų, tokių kaip vergija, pavojingas darbas, vaikų įtraukimas į prostituciją, pornografinės medžiagos gamyba ir neteisėta veikla, uždraudimą.

  Tegai:
  vaikai, Popiežius Pranciškus

  Svarbiausios temos