08:06 2020 Rugpjūčio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1771
 • RUB86.3013
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Anksčiau oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė pažymėjo, kad Rumunijos ketinimą įtraukti Rusiją į nacionalinių grėsmių sąrašą galima paaiškinti noru sustiprinti JAV ir NATO pajėgas Juodojoje jūroje

  VILNIUS, birželio 13 — Sputnik. Rusijos ambasadorius Bukarešte Valerijus Kuzminas buvo pakviestas į Rumunijos užsienio reikalų ministeriją dėl Rusijos URM atstovės Marijos Zacharovos pareiškimų, susijusių su Rumunijos nacionalinės gynybos strategija.

  Anksčiau Rumunijos aukščiausioji gynybos taryba, kuriai pirmininkavo prezidentas Klausas Johanisas, patvirtino šalies nacionalinės gynybos strategijos 2020–2024 metams projektą, kuriame Rusija taip pat paminėta kaip "grėsmė".

  Tas pats projektas, kurį jau patvirtino Aukščiausioji gynybos taryba ir kuris pateiktas tvirtinti Parlamentui, sako, kad tokia padėtis gali neigiamai paveikti Rumunijos saugumą. Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova šią savaitę teigė, kad Rumunijos ketinimą įtraukti Rusiją į nacionalinių grėsmių sąrašą galima paaiškinti noru sustiprinti JAV ir NATO pajėgas Juodojoje jūroje.

  Rumunijos užsienio reikalų ministerijos spaudos tarnyba pranešė, kad penktadienį užsienio reikalų ministras Bogdanas Auresku liepė kreiptis į Rusijos Federacijos ambasadorių Rumunijoje Valerijų Kuzminą, kad šis pateiktų paaiškinimus, susijusius su oficialios Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovės pareiškimais dėl Rumunijos nacionalinės gynybos strategijos. Kuzminas susitiko su Rumunijos valstybės sekretoriumi Danu Nekulesku.

  "Jis ambasadoriui Kuzminui sakė, kad Rusijos Federacijos paminėjimas Rumunijos krašto apsaugos strategijoje neturėtų stebinti, nes tai yra pastaraisiais metais gerai žinomo Rusijos elgesio pasekmė. Toks elgesys vertinamas kaip destabilizuojantis, įskaitant... NATO lygiu ir Europos Sąjungos", — RIA Novosti cituoja pranešimą Rumunijos užsienio reikalų ministerijos tinklalapyje.

  Rumunija teigė, kad būtų dėkinga, jei Zacharovos susirūpinimą dėl regioninio stabilumo Juodojoje jūroje "lydėtų teisingas griežtai gynybinių priemonių įvertinimas", kurias NATO patvirtino būtent dėl ​​Rusijos Federacijos veiksmų.

  Užsienio reikalų ministerija taip pat pažymėjo, kad naujoji gynybos strategija atspindi Rumunijos, kaip NATO ir Europos Sąjungos narės, statusą ir yra "Rumunijos numatomos politikos, susijusios su euroatlantinėmis vertybėmis ir tarptautine teise, išraiška".

  "Užsienio reikalų ministerija patvirtina, kad gali vykti pragmatiškas dialogas, paremtas abipuse pagarba, jei Rusija rodys tikrą įsipareigojimą šiuo klausimu", — pabrėžė Rumunijos užsienio reikalų ministerija.

  Anksčiau Zacharova taip pat pažymėjo, kad Rusijos, kaip pasaulinių problemų šaltinio, vertinimas nėra kažkas naujo Vakarų šalių politikoje, "o faktas, kad Bukarešto metodas naudoja plagiatą tik patvirtina Rumunijos politikų savarankiško mąstymo stoką, jų pasirengimą aptarti kitų žmonių konfrontacines idėjas Rusijos atžvilgiu net savo pačių interesų sąskaita".

  Dar šia tema

  Zacharova atsakė į kaltinimus dėl Rusijos įsitraukimo į JAV neramumus
  Praha įvardijo "svarbiausią Čekijos sunkumą"
  Tegai:
  ES, NATO, Marija Zacharova, Rusija, Rumunija

  Svarbiausios temos