18:44 2020 Rugpjūčio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.1726
 • RUB86.6018
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Dėl cukraus ledai nėra labai tinkami mažiems vaikams, o jų valgymas esant karštai dienai neturi įtakos žmonių sveikatai, pažymėjo ji

  VILNIUS, birželio 14 — Sputnik. Daugelis gydytojų nerekomenduoja valgyti ledų dažnai. Sekti, kiek suvalgyta šalto skanėsto, reikia tik tam tikrais atvejais, Sputnik radijui sakė medicinos žurnalistė ir bendrosios praktikos gydytoja Olga Kašubina.

  Neverta stebėti, kiek porcijų ledų suvalgėte, bijant, kad tai jums pakenks, tikina Olga Kašubina. Vienintelė priežastis, kodėl tai turėtų būti daroma, kad nebūtų suvalgyta per daug angliavandenių, sakė terapeutė.

  "Pagrindinė ledų žala yra juose esantis cukrus. Jei asmuo yra visiškai sveikas ir jis neturi kontraindikacijų dėl peršalimo, pavyzdžiui, dėl tam tikrų dantenų ar dantų ligų. Valgydami ledus, turėtumėte stebėti cukraus kiekį, kad neviršytumėte dienos normos. Jei laikysitės dietos, turėtumėte apriboti ledų kiekį. Tai saldus produktas, jį reikia valgyti kaip desertą", — teigė ji.

  Dėl cukraus ledai nėra labai tinkami mažiems vaikams, perspėjo bendrosios praktikos gydytoja.

  "Ledai gali neigiamai paveikti dantų sveikatą ir sukelti dantų ėduonį. Todėl, duodami vaikui ledus, bent jau turite valyti dantis", — teigė ji.

  Kitas galimas ledų poveikis yra susijęs su juose esančia laktoze.

  "Jei netoleruojate pieno, nes trūksta laktazės fermento, suvalgius ledų žarnyne gali atsirasti nemalonių pojūčių. Tokiu atveju geriau valgyti ledus nedideliais kiekiais. Tai nėra pavojinga, jei nesate alergiškas pienui. Bet paprastai žmonės, alergiški pienui, iš principo niekada nevalgo ledų", — teigė Olga Kašubina.

  Ledai vyraujant karštiems orams neturi įtakos žmonių sveikatai, pažymėjo terapeutė.

  "Ledai negali taip smarkiai sumažinti kūno temperatūros, kad žmogus kentėtų nuo temperatūrų skirtumų. Balso užkimimas atsiranda dėl balso stygų peršalimo. Tai nėra pavojinga sveikatai ir nepakenks savijautai", — sakė ji.

  Dar šia tema

  Gydytojai papasakojo apie negrįžtamo COVID-19 poveikio organizmui riziką
  Kokią žalą gali padaryti antiseptikai?
  Armenas Džigarchanianas paguldytas į ligoninę
  Tegai:
  sveikata, gydytojai, ledai

  Svarbiausios temos