01:55 2020 Rugpjūčio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1783
 • RUB85.6858
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2398)

  Koronavirusinė infekcija prisideda prie diabeto išsivystymo pacientams, kurie jo neturėjo iki infekcijos. Kai kuriais atvejais virusas sukėlė rimtus endokrininės sistemos pokyčius

  VILNIUS, birželio 15 — Sputnik. Koronavirusas padidina diabeto riziką pacientams. Tokią išvadą padarė mokslininkų grupės iš Melburno universiteto, Londono karališkojo koledžo ir kelių kitų tyrimų institucijų mokslininkai. Rezultatai skelbiami "New England Journal of Medicine".

  Tyrimo metu ekspertai nustatė, kad cukrinis diabetas pablogina pacientų COVID-19 eigą. Remiantis statistika, nuo 20 iki 30 procentų mirusiųjų nuo koronaviruso nukentėjo ir nuo diabeto.

  Koronavirusinė infekcija prisideda prie diabeto išsivystymo pacientams, kurie to neturėjo iki infekcijos. Kai kuriais atvejais virusas sukėlė rimtus endokrininės sistemos pokyčius.

  Mokslininkai nustatė, kad baltymas ACE-2, užtikrinantis koronaviruso įsiskverbimą į ląsteles, taip pat veikia organus, atsakingus už gliukozės metabolizmą.

  Kita vertus, mokslininkai dar negali nustatyti, ar gliukozės metabolizmo pokyčiai išnyksta po to, kai pacientas pasveiksta nuo koronaviruso.

  Taip pat lieka atviras klausimas, ar pacientams, sergantiems COVID-19, išsivystantis diabetas yra nauja liga, ar tiesiog sustiprėja jau buvęs negalavimas. Ieškodami atsakymų į šiuos klausimus, specialistai sukūrė visuotinį pacientų, sergančių cukriniu diabetu ir susijusių su koronavirusine infekcija "COVIDiab Registry" registrą.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 7,6 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 427 tūkst. žmonių.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2398)

  Dar šia tema

  Makronas skelbia "pirmąją pergalę" prieš koronavirusą
  Vienuolikoje savivaldybių dėl didesnio COVID-19 plitimo — intensyvus gyventojų testavimas
  Tegai:
  cukrinis diabetas, koronavirusas

  Svarbiausios temos