20:10 2020 Rugpjūčio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1765
 • RUB86.7275
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2348)

  Komentuodamas koronaviruso protrūkį Pekine, ekspertas sakė, kad šiuo atveju nekalbama apie antrąją COVID-19 bangą

  VILNIUS, birželio 16 — Sputnik. Koronavirusas taps dar užkrečiamesnis, interviu "NSN" sakė medicinos mokslų daktaras, virusologas Anatolijus Altšteinas.

  "Tai gali susilpnėti, kalbant apie mirtiną poveikį. O kalbant apie infekcinį poveikį, jis ne tik išliks, bet ir sustiprės", — teigė jis.

  Anot jo, COVID-19 antrosios bangos tikimybė Rusijoje yra 100 procentų, nes koronavirusas "niekur nesidės".

  "Manau, kad rudenį mes ją pasieksime. Dabar, žinoma, dar nepraėjo pirmoji banga, turime apie tai galvoti. Be to, jei kova su virusu sustiprės, gali būti, kad didelio atvejų skaičiaus nebus. Maskvoje mes turime ryškų bangos sumažėjimą, tačiau visoje Rusijoje jis nėra toks išraiškingas", — teigė kanalo pašnekovas.

  Anksčiau Uhano universiteto Medicinos fakulteto Virusologijos instituto profesorius Yang Zhanqiu interviu laikraščiui "Huanqiu Shibao" teigė, kad Pekino turguje "Sinfadi" aptiktas koronavirusas gali būti užkrečiamesnis nei tas, kuris anksčiau aptiktas Uhano jūros gėrybių turguje.

  Komentuodamas koronaviruso protrūkį Pekine, ekspertas sakė RIA Novosti, kad šiuo atveju nekalbama apie antrąją COVID-19 bangą. Infekcija Fengtai rajone yra tik pirmosios tęsinys, sakė jis.

  Didžiausias "Sinfadi" didmeninis turgus šeštadienį buvo laikinai uždarytas po to, kai epidemiologinis tyrimas atskleidė koronavirusą importuotos lašišos pjaustymo lentoje. Fengtai srityje buvo įvestas karo režimas, o ekstremaliųjų situacijų visuomenės sveikatos srityje lygis vėl buvo pakeltas į II.

  Kinijos sostinės valdžios atstovų teigimu, sekmadienį Pekine COVID-19 patikrino 76 499 žmonės, 59 iš jų buvo teigiami. Kartu pranešta, kad sekmadienį mieste buvo nustatyti 42 koronaviruso atvejai, 36 iš jų turėjo klinikinių apraiškų, šeši atvejai buvo besimptomiai. Iš viso šiuo metu miesto ligoninėse gydomi 79 žmonės, sergantys COVID-19.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 7,9 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 434 tūkst. žmonių.

  Temos:
  Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2348)

  Dar šia tema

  Baltijos šalys ruošiasi antrajai COVID-19 bangai
  Ekspertas: Europos dujų rinkoje prasidėjo neramūs laikai
  Lietuvoje per parą nustatyti tik trys COVID-19 atvejai
  Tegai:
  koronavirusas

  Svarbiausios temos